fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Ülle Meistri juubelinäituse avamine 4. septembril

Teisipäeval, 4. septembril 2018 kell 16 avatakse lastekirjanduse keskuses Ülle Meistri juubelinäitus. Illustratsioonigaleriis on väljas kunstniku poolt välja valitud raamatuillustratsioonid, mille keskmes on valdavalt muinasjutud. Trepigaleriis eksponeeritakse looduseteemalisi akvarelle.

Kuraator Viive Noor: “Sama vabalt kui vesivärvidega, käib Ülle Meister ümber ka pastellide ja värvipliiatsitega. Tema soojad ja maalähedased pildid võluvad ühtviisi lapsi ja täiskasvanuid. Tuntud on tema loomajuttudele tehtud pildid, loodust armastades ja tundes ei valmista talle mingit raskust selle kujutamine illustratsioonidel. Aga kõige kõrgemat tunnustust väärivad tema uhked pastellpliiatsitega tehtud pildid erinevatele muinasjuttudele. Hea koloriidiga jõulised ja veidi tumedapoolsed pildid sobivad suurepäraselt ilmestama muistendeid ja legende ja süngemaid muinasjutte. Printsessid seevastu ei kuulu kindlasti kunstniku lemmiktegelaste hulka.”

Ülle Meister (1948) on lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1973. aastal graafika eriala raamatukujundaja-illustraatorina. Tänaseks on ta illustreerinud üle 130 lasteraamatu ja õpiku. Viimati ilmusid tema pildid Sulev Olli raamatus „Virumaa viguriga lood” (Purtse Jõe Arenduskeskus, 2017). Lisaks on kunstnik teinud koostööd mitmete teiste illustraatoritega. Kahel korral on ta pälvinud teise koha Nukitsa konkursil (1998. ja 1994. aastal), töid on korduvalt auhinnatud ka Eesti kauneimate raamatute konkurssidel.

Alates 1974. aastast on Meister osalenud näitustel lisaks Eestile 17 riigis, sealhulgas Columbias, Iraanis, Jaapanis, Jugoslaavias, Saksamaal, Suurbritannias ja mujal. Tema tööd asuvad lisaks lastekirjanduse keskuse illustratsioonikogule ka Eesti Rahvusraamatukogu kunstikogus ja erakogudes üle maailma. Ülle Meister on Eesti Kunstnike Liidu, Eesti Akvarellistide Ühenduse, Eesti Kujundusgraafikute Liidu ning IBBY Eesti osakonna liige.

Lisainfo: Viive Noor, viivenoor@gmail.com, 634 0080, 5557 9930