fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Ungari kunstnike Dóra Popella ja Tamás Kondori näituste avamine 6. mail

6. mail kell 16 avatakse Eesti Lastekirjanduse Keskuse Trepigaleriis (Pikk 73) ungari kunstnike Dóra Popella ja Tamás Kondori isikunäitused “Tervitused Ungarist”. Avamisel on kohal ka kunstnikud.

PopellaDóra Popella (1987) on meediadisainer, lõpetanud 2013 Moholy-Nagy Kunstiülikooli Budapestis (MOME) magistrikraadiga. Erialavalik oli tal selge juba lasteaiaeas. Enim meeldivad talle kaks kunstiliiki: graafika ja videoinstallatsioonid. Õpingute ajal arendas ta end mitmekülgselt rakendus- ja kujutava kunsti vallas. D. Popella on võitnud auhindu nii video- kui ka kujundusvõistlustel ning osalenud mitmetel näitustel Ungaris, Austrias ja Saksamaal.
http://dorapopella.tumblr.com/

Kondor-TTamás Kondor (1984) on sündinud Ungaris Sárváris. Lapsest saati on teda huvitanud kaunid kunstid, eriti kujutav kunst ja graafiline eneseväljendus. Lõpetas 2008 Szombathely ülikooli ungari keele õpetaja ja joonistamise erialal. Viimastel aastatel on ta tegutsenud tarbegraafika, eelkõige arvutigraafika alal, kuid loonud selle kõrval ka koomikseid ja animafilme. Ta peab oluliseks traditsioonilisi graafikatehnikaid, eriti joonistamist kui autentset väljendusviisi. T. Kondor on osalenud paljudel isiku- ja ühisnäitusel, muuhulgas Sárváris, Szombathely’s, Budapestis, Berliinis, Brüsselis ja Panama Citys.
www.facebook.com/FragileHopeArt

Näitus on avatud 5. juunini.

Ungari Instituut