fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Valgevene kunstnike näituste avamine Eesti Lastekirjanduse Keskuses 9. septembril

A2_ HK-page-001A2_ AD-1-page-001Esmaspäeval, 9. septembril 2013 kell 16 avatakse Eesti Lastekirjanduse Keskuse galeriides kahe suurepärase valgevene kunstniku, Hanna Karaleva (Anna Koroleva) ja Aliaksandr Dziamidau (Aleksander Demidov) isikunäitused. Mõlema kunstniku üksikuid töid on ka varem Eestis näitustel eksponeeritud, mõned neist on Eesti erakogudesse jäänudki, aga sellises mahus pole kumbki kunstnik Eestis varem oma loomingut näidata saanud.

Nagu Eesti Lastekirjanduse Keskuses tavaks, on mõlemad näitused suunatud igas eas vaatajaile. Tõsi, vastupidiselt maja traditsioonidele eksponeeritakse sel korral maale ja graafikat, sest raamatupilte pole kumbki kunstnik siiani teinud.

Kes aga võtab vaevaks näitusi vaatama tulla, saab juba esimesest pilgust aru, miks just see maja kõige paremini neile kunstnikele näitusepaigaks sobib.

Nii Anna Koroleva kui ka Aleksander Demidov on sündinud Minskis. Mõlemad elavad kodumaal, kuid nende tööd on läinud laia ilma ning kaunistavad paljude Euroopa riikide galeriisid ja ehivad erakogusid. Nende maale võib leida ka ühiskondlikes hoonetes Valgevenes ja Venemaal. Koroleva ja Demidovi puhul on tegemist äärmiselt positiivse kunstiga, mis soojendab hinge ja tekitab mõnusat nostalgiat. Anna pisikese irooniaga vürtsitatud helged ja nostalgilised tagasivaated lapsepõlve, Aleksandri peene koloriidiga veidi sümbolistlikud maalid – kummitama jäävad mõlemad.

Näitused on avatud 2. novembrini 2013.

Eesti Lastekirjanduse Keskus, Pikk 73, Tallinn
Avatud: E-R 10-18, L 11-16, P suletud

Täiendav info: Viive Noor, Lastekirjanduse Keskuse kunstiekspert
tel 5557 9930, viivenoor@gmail.com