fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Vanalinna muuseumide ühine infopäev õpetajatele läks edukalt

infopaev-ajaloomuuseumTeisipäeval, 24. jaanuaril 2017 toimus Eesti Ajaloomuuseumis esmakordselt muuseumide ühine infopäev „Puust ja punaseks – õpetajate eri“.

Infopäeval osalesid Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Meremuuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Tervishoiu Muuseum, Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum ja NUKU muuseum. Infopäeval osales kokku 162 õpetajat üle Eesti. Tallinnale lisaks oli tulnud infopäevale õpetajaid Rakverest, Porkunist, Jänedalt ja mujalt.

Muuseumide ühise infopäeva idee sündis seoses Tallinna vanalinna muuseumide ühisprojektidega „Kaheksa ühe hoobiga“ ning „Puust ja punaseks“. Ühisprogrammidega soovivad vanalinna muuseumid pakkuda õpetajatele, lastele ja lastevanematele võimaluse külastada kompaktselt ja eesmärgistatult mitmeid muuseumeid.

Oma kogemusi muuseumis õppimisest jagasid infopäeval Anne Tiitson Kadrioru Saksa Gümnaasiumist, Greete Toming Haljala Gümnaasiumist, Ina Hannus Kiili Gümnaasiumist, ajaloolane ja õpetaja Jaak Juske ning Huvitav Kool esindaja Pille Liblik.

Samuti oli õpetajatel võimalus osaleda erinevate muuseumide haridusprogrammides.

Infopäeva raames loositi kõigi õpetajate vahel välja 8 tasuta haridusprogrammi külastust.

Infopäeva fotogaleriiga saab tutvuda SIIN.

Allikas: Eesti Ajaloomuuseum

Vaata ka: Muuseumide infopäev „Puust ja punaseks – õpetajate eri“ 24. jaanuaril