fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Ajakirja Värske Rõhk kriitikakonkurss

Värske Rõhk kuulutab juba neljandat korda välja noorte kriitikute konkursi! 5. septembrist 25. oktoobrini toimuvale võistlusele on oodatud osalema kuni 30-aastased autorid. Sel aastal on konkursil kolm põhifookust: noorteromaanide arvustamine, poliitiline kirjanduskriitika ja luulekriitika. Koos Eesti Lastekirjanduse Keskusega antakse konkursil välja eripreemia parimale noorteromaani arvustusele.

Arvustus peab olema kirjutatud 2021. või 2022. aastal eesti keeles ilmunud luule-, proosa- või tõlketeosest ja selle pikkus on 600010 000 tähemärki (tühikutega). Parimad arvustused kuulutatakse välja 7. novembril Tartus ning auhinnatud tekstid avaldatakse ka Värskes Rõhus. Konkursi auhinnafond on 600€, millele lisandub ajakirja aastatellimus ja üllatusauhinnad. Osaleda võib ka mitme arvustusega. 

Raamatuvaliku lihtsustamiseks on koostatud soovituslik valiknimekiri: http://bit.ly/v2rsker6hk.

Tänavu toimub kriitikakonkursi raames ka kolm (tasuta!) kriitikaseminari! 

  • Esimeses seminaris, mida juhendavad eelmise aasta võitja Johanna Rannik ja Müürilehe kultuuritoimetaja, luuletaja Sanna Kartau, võetakse luubi alla kirjanduskriitika poliitiline funktsioon. Töötuba toimub 15. septembril Tallinnas raamatupoes Puänt.
  • Teise seminari fookuses on noortekirjanduse kriitika ja tekstide lähilugemine. Seminar toimub 27. septembril Eesti Lastekirjanduse keskuses, selle viivad läbi Värske Rõhu toimetajad Saara Lotta Linno ja Hanna Linda Korp ning Eesti Lastekirjanduse Keskuse uurija Jaanika Palm ja teabejuht Helena Kostenok.
  • Kolmas seminar keskendub aga luulekriitikale ja seda juhendab kirjandusuurija ja kriitik Mihhail Trunin. Seminar toimub 13. oktoobril Tartu Kirjanduse Maja Salongis.

Registreeri seminarile: https://forms.gle/47Btv82bSRPQTFmN9

Seminarist võivad osa võtta kõik huvilised, olenemata sellest, kas soovitakse konkursil osaleda või mitte!

Arvustused tuleb saata hiljemalt 25. oktoobriks Hanna Linda Korbile (hannalinda.korp@va.ee).