fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Vene illustraatori Anton Lomajevi isikunäitus

Detsembris kaunistab Eesti Lastekirjanduse Keskuse illustratsioonigalerii seinu vene illustraatori Anton Lomajevi isikunäitus „Pähklipureja“. Raamatukunstniku pilte saab keskuses imetleda 11. detsembrist 2021 kuni 29. jaanuarini 2022.

Anton Lomajev on üleilmselt tuntud ja tunnustatud illustraator, kes on osalenud arvukatel rahvusvahelistel näitustel ning saanud hulgaliselt auhindu. Nende hulgast leiab ka 2019. aastal võidetud Bratislava rahvusvahelise lasteraamatubiennaali auhinna Kuldõun, mis on üks mainekamaid illustratsioonipreemiaid maailmas. Tema illustreeritud raamatuid on välja antud nii Venemaal, Prantsusmaal, Saksamaal, USAs, Hiinas kui ka mitmetes teistes riikides.

Lomajev illustreerib nii lastele kui täiskasvanutele mõeldud raamatuid ja lastekirjanduse Keskuse kunstiekspert Viive Noore sõnul väärivad äramärkimist näiteks võrratud illustratsioonid Arthur Conan Doyle’i „Sherlock Homesi lugudele“ ja Isaak Babeli „Odessa lugudele“. Lastekirjanduse keskuse jõulunäitusel on väljas pildid, mis kaunistavad Ernst Theodor Amadeus Hoffmanni jõulumuinasjuttu „Pähklipureja“, mille on tõlkinud vene keelde A. A. Sokolovski.

Kunstniku lasteraamatud on rõõmsad, soojad ja detailirikkad. Veebilehel fairyroom.ru selgitab autor, et tema jaoks on lasteraamatute illustreerimine täiskasvanutele mõeldud tekstide illustreerimisest lihtsam: „Lasteraamatu puhul saan selgemini aru oma eesmärgist, sellest, mida üritan pildi kaudu edasi anda.“  Kahe lapse isa leiab, et lasteraamatud pakuvad illustraatorile rohkelt võimalusi enese loominguliseks teostamiseks: „Lisaks tundub lasteraamatute väli mulle kui kunstnikule eneseväljendusvõimaluste poolest palju avaram ning lasteraamatute parem polügraafiline teostus annab veel täiendava perspektiivi.“

Näitus on avatud keskuse lahtiolekuaegadel ja seda on oodatud külastama nii suured kui väikesed kunstihuvilised.