fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Avatakse rahvusvaheline näitus „Libarebane. Rebase võlu“

Eesti Lastekirjanduse Keskuse illustratsioonigaleriis avatakse 8. märtsil 2022 kell 17.00 rahvusvaheline illustratsiooninäitus „Libarebane. Rebase võlu“. Näitusel osaleb 48 illustraatorit Eestist ja välismaalt. Nende pilte on võimalik keskuses imetleda kuni 30. aprillini.

Hiina ja Jaapani mütoloogiast tuntud libarebane on Euroopas kaunis tundmatu nähtus. Idamaises kultuuriruumis on see tegelane aga võrdselt armastatud ja kardetud. See on kujumuutev vaimolend, keda ei tohiks samastada meie libahundiga. Olendil on võime ilmutada end meile jumalikult hurmava neiu, peenelt haritud õpetlase või tavalise metsarebase näol. Ta võib inimesest elumahlad välja imeda, heita ta surmasuhu ja minna siis uut ohvrit otsima. Võib aga saada ka ustavaks ja heaks vaimuks, kes kaitseb kurjade inimeste eest, pakub taevalikke rõõme ja vaimu tiivustavat vestlust.

Näituse kuraatori Viive Noore sõnul uuritakse näitusel, kuidas seda jumalikku olendit näevad, mõistavad ja tunnetavad inimesed väljaspool idamaist kultuuriruumi ja milline tundub ta läänlase pilgu läbi nähtuna. „Iga kunstnik näeb niigi kõiki maailma nähtusi veidi isemoodi, siin aga tuleb mängu ka kultuuride erinevus. Võib-olla vaataksid hiinlased ja jaapanlased neid pilte muigega, aga loodame, et see on heatahtlik muie,“ sõnas Noor.

Näitusel osalevad kunstnikud:

Andreja Peklar, Liis Roden, Yana Sedova, Eike Ülesoo, Natalie Pudalov, Svetlana Rumak, Maris Siimer,Maarja,Vannas-Raid, Tiina Mariam Reinsalu, Ulla Saar, Elina Sildre, Catherine Zarip, Lena Revenko, Glenda Sburelin, Virpi Talvetie, Urmas Viik, Hanna Karaleva, Regina Lukk-Toompere, Daniela Iride Murgia, Viive Noor, Kadi Kurema, Jüri Mildeberg, Gundega Muzikante, Igor Oleynikov, Selena Leardini, Octavia Monaco, Aleksejs Naumovs, Sergio Olivotti, Anne Linnamägi, Lucija Mrzljak, Piret Niinepuu-Kiik, Anita Paegle, Mohammad Barrangi Fashtami, Andrea Calisi, Katrin Ehrlich, Kadri Ilves, Ignasi Blanch, Judith Clay, Victoria Fomina, Olga Ionaytis, Aljoscha Blau, Daniela Costa, Darja Gerasimova, Lina Itagaki, Annalisa Bollini, Giuseppe D’asta, Matteo Gubelllini ja Ana Juan.

Keskuse pööningul saab samuti uudistada Libarebaseid, sest seal on avatud Stuudio 14 nukunäitus libarebastest.

Näitust on võimalik külastada keskuse lahtiolekuaegadel E–R 10–18 ja L 11–16.

Andreja Peklar illustratsioon.