fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Stuudio 14 näitus „Libarebane. Rebase võlu“

Eesti Lastekirjanduse Keskuses on väljas Stuudio 14 nukukunsti näitus „Libarebane. Rebase võlu“. Näitusel on võimalik uudistada autorinukke ja kunstiobjekte 23 kunstnikult. Näitus on avatud kuni 30. aprillini 2022.

Hiina ja Jaapani mütoloogiast tuntud libarebane on Euroopas üsna tundmatu nähtus. Idamaises kultuuriruumis on see kujumuutev vaimolend aga võrdselt armastatud ja kardetud. Lastekirjanduse keskuse pööningul saab näha libarebaseid rahvusvaheline kunstistuudio Stuudio 14 kunstnike tõlgenduses. Uudistamiseks on väljas nii valik autorinukke, graafikat kui tekstiilikunsti.

Osalevad kunstnikud: Taša Vasilek, Jelena Novikova, Maria Zabrodskaja, Svetlana Zabrodskaja, Oksana Svenskaja, Katerina Guseva, Ksenia Šinkovskaja, Svetlana Rezanova, Nadežda Kravtšenko, Tatjana Gurina, Oksana Kokovkina, Anastasia Janovskaja, Anna Tšulanova, Veronika Garanina, Natalja Oparina, Aleksandra Strelkova, Jelena Garmaševa, Andrei Nikitinskih, Irina Moskvina, Viktoria Kornietskaja, Tatjana Šubina, Jelena Brõzgalova ja Ksenia Baženova.

Eesti Lastekirjanduse Keskuse saalis võib samal ajal imetleda rahvusvahelist grupinäitust “Libarebane. Rebase võlu”.

Stuudio 14 on rahvusvaheline kunstistuudio Eestis, mis tegeleb nukukunsti ja ka keraamika, skulptuuri ning graafikaga. Stuudio juht on kuraator ja kunstiteadlane Tatjana Mohrjakova.