fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Eesti illustraatorite näitused laias maailmas

Sel talvel saab nii mõnelgi pool Euroopas nautida Eesti andekate illustraatorite loomingut. Eesti raamatukunstnike rändnäitus „Salaelud“ avatakse Rumeenias ja Riias saab jaanuari lõpuni imetleda meie illustraatorite töid kõrvuti nende Balti kolleegide loominguga.

Riias

Riias, Läti Rahvusraamatukogus avati 30. novembril 2022 Balti illustraatorite näitus „Joostes huntidega“, mida on võimalik külastada kuni 31. jaanuarini 2023. Näitus keskendub Läänemere idakalda huntinimese pärimustele ja koondab Balti riikide illustraatorite töid. 2018. aastal Londoni raamatumessil alguse saanud näitust on eksponeeritud Poolas, Leedus ja Põhja-Itaalias Pordenones, Napoli lähedal Ischia saarel, Roomas ning Baris. Näitust rahastab Eesti Kultuuriministeerium ning Kultuurkapital. Loe näitusekohta lisaks siit.

Rumeenias

Eesti raamatukunstnike näitus „Salaelud“ rändab Rumeeniasse, kus alates 16. jaanuarist 2023 on see kaheks nädalaks üleval Bukarestis, The National Museum of Romanian Peasant muuseumis. Näitusel saab uudistada Viive Noore, Urmas Viigi, Kadi Kurema ja Regina Lukk-Toompere loomingut. Nende tööde hulgas on nii graafikat kui illustratsioone. Rändnäitus avati esmakordselt 2016. aastal ja seda on varem eksponeeritud Prantsusmaal (Pariisis ja Strasbourgis), Iisraelis (Tel Avivis), Valgevenes (Minskis), Poolas (Varssavis, Płockis, Krakówis ja Szczecinis) ja Moldovas (Chișinăus).

Illustratsioon Ülle Meister