fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Loovuslaager VASS

Tutvu 2022. aasta VASSi laagri programmi ja registreerimisinfoga. Laagrisse registreerimine algab 21. märtsil 2022 kell 14.00 veebilehel lastelaagrid.eu

Lisainfo:
Katrin Tõnisson, katrin@elk.ee, 5559 4314
Anneli Kengsepp, anneli@elk.ee, 5340 5529

Loovuslaager VASS ehk Väikeste Autorite Salaselts toimub alates 2016. aastast igal augustikuul Pivarootsi õppe- ja puhkekeskuses. Kuue laagripäeva tegevus tiirleb lugude loomise ja lastekirjanduse ümber, seda suviselt mõnusas mängulises võtmes. Laagri juhttegevuseks on loovkirjutamine ja selle sihiks on sisustada koolilastele vanuses 9–13 üks põnev, üllatusterohke ja inspireeriv suvine nädal. Aastate jooksul on üheskoos lavastatud etendusi, tehtud laagrist film, ehitatud jutuõhtuteks õuduste tuba, salvestatud raadiosaadet ja vallutatud tegeluskunstiga terve korvpalliplats.

Laager:

  • arendab laste loomisvõimet ja annab uusi kogemusi
  • julgustab lapsi end sõnaliselt väljendama, rikastades nii nende keelekasutust  kui ka kujutlusvõimet
  • edendab laste sotsiaalseid oskusi, võimaldades kohtuda sarnaste huvidega kaaslastega ja arendades koos- ja meeskonnatööd
  • annab võimaluse kohtuda mitmesuguste loovisikutega, kellega koos tegutsemine avardab laste kultuurilist maailmapilti ja inspireerib ka ise looma

Aastate jooksul on laagrilastega kohtunud ja tegelnud kirjanikud Kätlin Vainola, Liis Sein, Contra, Mika Keränen, Heli Illipe-Sootak, Ilmar Tomusk, Indrek Koff, Anti Saar, Jaanus Vaiksoo, Aidi Vallik, Kairi Look ja Wimberg, illustraatorid Kertu Sillaste, Tiia Mets, Kristi Kangilaski, Marion Undusk, Sirli Oder ja Ulla Saar, trummar Reigo Ahven, muusikud Triinu Taul, Annika Mändmaa, Silver Sepp, Cätlin Mägi ja Gerli Padar, improteatri näitleja Rahel Otsa, ajakirjanik ja filmirežissöör Jaan Tootsen, filmitegijad Kristo Veinberg ja Karlo Salu ning alpinist Eveli Habakuk. Kõige kaugemalt on laagrisse külaliseks tulnud briti jutuvestja Nikky Smedley.

Sellest laagrist saab alati kaasa palju uusi oskusi ja teadmisi, häid emotsioone ja muidugi ka sõpru. Sinna tuleks minna kõigil uudishimulikel väikestel kirjandushuvilistel, kes soovivad lähemalt tutvuda kirjandusmaailmaga.

Jaana Sommermann ja Minna Olli, osalesid laagris 2016–2018

Saa tuttavaks juhendajatega:

Anneli Kengsepp

“Väga oluline on anda lastele loomingulisi impulsse ja naudin iga rakuga hetki, kui lapsed selle sööda vastu võtavad, avanevad, arutlevad, loovad ja põlevi silmi teistega oma ideid ja saavutusi jagavad. Lastega tegelemise viljaks on kindlasti ka need hetked, kui satud ise hoopis pealtvaataja rolli, sest märkamatult on mingis protsessis lapsed võtnud laagri ühisesse hüvangusse panustamise enda peale. Nii on spontaanselt tekkinud laagri metsatukka osavust nõudev ämbrisse astumisega „ebaõnne rada“ või siis lahendab terve laager meeskonniti ülesandeid, kuidas jõuda röövitud laagrilipuni.”

Katrin Tõnisson

“VASSi laager on nagu suur kingitus suve lõpus. Kui esimesel aastal sai laagrisse mindud kerge kätevärinaga, et kuidas 60 lapsega nädal aega hakkama saada ja kas suudame neile kogu väljamõeldud „plaani“ edasi anda, siis tänaseks on see asendunud pigem tänutundega, mida need loovusest pakatavad lapsed meile endile õpetavad ja laagrist kaasa annavad. Laste võimekus on imetlusväärne ning laager on õpetanud, et loovust toetav keskkond võimaldab nädala jooksul uskumatult palju korda saata ja kogeda.”

Minna Lahtvee

“Mina olen Minna. Minu tee laagritesse sai alguses kohe kui sündisin. Ise armastan öelda, et olen laagrites üles kasvanud ja teismelisena ka laagrisuvede tuline fänn olnud! Seda enam olin ōnnelik kui juba suure inimesena sain vōimaluse osaleda VASSi laagris. See on üks imeline nn must auk, kuhu suvel sattuda. Koht, kus aeg peatub, loodus naeratab ja noored loovad. Seda loovust ja nalja on VASSis alati palju. See on täpselt ōige punkt suvele ja annab mōnusa laengu algavaks sügiseks.
Tulge, loome koos!”

Inge Lukme

“Laagri kasvatajaperega liitusin ma peamiselt sellepärast, et minu enda laps saaks laagris osaleda ja kogeda, et ta ei ole ainus, kellele meeldib väga lugeda ning kelle fantaasia käib kõrge kaarega üle pereliikmete ja klassikaaslaste mõttepiiri. VASSis on tähtis õhkkond, et noor inimene julgeks avaneda, julgeks luua, julgeks olla eriline, julgeks olla mina ise teiste loovusest pakatavate laste seas.”

Irma Mets

“VASSi laagrit olen teinud ikka lootuses, et laagris osalevad lapsed nakatuvad meie kirjanduspisikuga ning aduvad, kuidas kirjandus haakub nii paljude kultuurivaldkondadega ja kuidas kirjanduse ning kultuuriga laiemalt omaenda elu mitmekesisemaks ja elamusrikkamaks muuta.”