fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Pamela Samel

Biograafia

Pamela Samel (s.1985) on vabakutseline illustraator, kes on õppinud tekstiilidisaini Eesti Kunstiakadeemias ning lisaks omandanud Tallinna Ülikoolis bakalaureusekraadi kunstiõpetuse erialal. Lisaks on võtnud osa ka mitmetest illustratsioonikursustest. Igapäevaselt töötab ta kostümeerijana filmi- ning teleproduktsioonide juures. Pamela Samel on teinud kaastööd mitmele meediaväljaandele, sh lasteajakirjadele Täheke ja Hea Laps. Tema stiil mõjub eesti lastekirjanduse illustratsiooni kontekstis uudse ja trenditeadlikuna. Naivistlikult lakoonilised illustratsioonid, kus pildiruumis domineerivad elegantsete värvilahendustega pinnad, pakuvad rõõmu ja naudingut. Tema tegelaskujud on mõnusalt kentsakad ning oma siiruses panevad kaasa elama.

Pamela illustreeritud raamatud on saanud tunnustust nii siin kui ka mujal maailmas.

 

Illustreerimise puhul võlub mind lõputu, piiranguteta maailm. Joonistamine on alati minuga kaasas käinud, kuid erilise tähelepanu all on minu jaoks lasteraamatu illustratsioon, mis võimaldab pikemate lugude visualiseerimist. Mulle meeldib lasteraamatu tegemise juures teatud sorti distsipliin, mis sunnib otsuseid tegema. Milliseid vahendeid kasutada, milline on formaat, millised värvid? Rääkimata emotsioonidest, mida pildiraamatud endaga kannavad. Mulle meeldib lasteraamatuid sirvida ja nende lõhna tunda, nende poole tagasi pöörduda ja midagi uut avastada. See on üks maagiline kunstivorm, mille kallal nokitseda.

24.04.2023

Profiilifoto: erakogu

 

Tiiu Kitsik. "Kes seal on?", 2022, värvipliiats, õlipastellTiiu Kitsik. "Kes seal on?", Koolibri, 2022, värviline pliiats, õlipastellTiiu Kitsik. "Kes seal on?", Koolibri, 2022, värviline pliiats, õlipastellTiiu Kitsik. "Kes seal on?", Koolibri, 2022, värviline pliiats, õlipastellLiis Kivirand. "Toru", Päike ja Pilv, 2022, guaššLiis Kivirand. "Toru", Päike ja Pilv, 2022, guaššLiis Kivirand. "Toru", Päike ja Pilv, 2022, guaššLiis Kivirand. "Toru", Päike ja Pilv, 2022, guaššLiis Kivirand. "Toru", Päike ja Pilv, 2022, guaššAjakiri Täheke, 2022, nr. 5, kaas, värvipliiats, õlipastellAjakiri Hea Laps, 2022, nr. 3, värvipliiats, õlipastell"Röster", 2023, värvipliiats, õlipastell

Toru

Liis Kivirand

Päike ja Pilv
2022
2023
dPictus 100 väljapaistvat pildiraamatut
Bologna lasteraamatumessi illustraatorite näituse võitja (Liis Kivirand. „Toru“)
"Toru" valiti Bologna Ragazzi messinäitusele "The BRAW Amazing Bookshelf"

2022
5 kauneimat lasteraamatut, žürii eripreemia uuele tulijale (Tiiu Kitsik. „Kes seal on?“)

2021
Põlvepikuraamatu konkurss, 3.koht (Liis Kivirand. "Toru")
2024
Bologna Illustraatorite näitus, CxC Art Museum, Seoul, Korea
Tallinna illustratsioonitriennaal, Jõhvi Kunstikooli galerii, Jõhvi, Eesti

2023
Tallinna illustratsioonitriennaal (TIT)
Bologna Illustraatorite näitus, Nanao Art Museum, Ishikawa, Jaapan
Bologna Illustraatorite näitus, Otani Memorial Art Museum Nishinomiya, Hyogo, Jaapan
Bologna Illustraatorite näitus, Itabashi Art Museum, Tokyo, Jaapan
Bratislava Illustratsioonibiennaal, Bratislava, Slovakkia
Frankfurdi raamatumess, Frankfurt, Saksamaa
Rahvusvaheline raamatufestival Book Arsenal, Kiiev, Ukraina
Bologna Illustraatorite näitus, Bologna, Itaalia
dPictus 100 väljapaistvat pildiraamatut (“Toru”), Bologna, Itaalia
Bologna Ragazzi messinäitus "The BRAW Amazing Bookshelf" (“Toru”), Bologna, Itaalia