fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Liis Sein

Biograafia

Liis Sein sündis 1983. aastal Tartus. Esimesed 13 eluaastat elas ta Rõngus ja õppis sealses keskkoolis. Peale pere Tartusse kolimist jätkus tulevase kirjaniku koolitee Tartu Karlova Gümnaasiumis. 2005. aastal omandas Sein Tallinna Ülikoolis bakalaureuse kraadi andragoogika erialal ning töötas aastaid selles valdkonnas, olles koolitusjuht nii Sisekaitseakadeemias kui ka TÜ Viljandi Kultuurikolledžis. 2017. aastast alates töötab Liis juhiabina Eesti Lastekirjanduse Keskuses.

Esimeste kirjatöödeni jõudis Sein 2008. aastal tänu loovkirjutamisekoolile Drakadeemia, kus oli võimalik õppida näidendite loomist. Sellest ajast alates on ta kirjutanud mitmeid lavatekste täiskasvanutele, mis on leidnud esiletõstmist ka Eesti Teatri Agentuuri näidendivõistlustel. Erinevatel kirjutamiskursustel osaleb ta tänase päevani ja on proovinud kirjutamist ka teistes kirjandusžanrites.

Ta on kirjutanud mitmeid lasteraamatuid ning tema käsikiri "Linn" võitis aastal 2019 Põlvepikuraamatu konkursi. Sein annab maailma edasi läbi lapse silmade niimoodi, et isegi täiskasvanud tajuvad seda suurema, helgema ja kirkama paigana.

„Lastele hakkasin kirjutama siis, kui mul endal sündisid lapsed. Esimese raamatu idee tekkis elust enesest, kui vanemal tütrel Saaral oli üks väga suur mure – kuidas kasvada hästi ruttu suureks? Sellest sündiski minu esimene raamat ja nüüdseks on minult peaaegu igal aastal mõni lasteraamat ilmunud.

Kirjutamine on minu jaoks midagi väga loomulikku. See on osa minu elust ning ilma selleta ei oska enam olla...“

21.02.2023

Profiilifoto: Aron Urb

 

2023
The White Ravens („Mona isepäine isa”)

2022
Hea Lasteraamat ("Mona isepäine isa")
Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemia nominent ("Mona isepäine isa")

2021

Hea Lasteraamat ("Kartlik rebasepoeg")

2019
Hea Lasteraamat ("Saskia otsib värve")
Põlvepikuraamatu konkurss, 1. koht ("Linn")