fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Helen Käit

Biograafia

Helen Käit õppis Tallinna Nõmme Gümnaasiumis ning Tallinna Tehnikaülikoolis ärikorraldust, mille lõpetas 1997. aastal. Ta on töötanud raamatupidajana, ajakirjanikuna, avalike suhete juhina ning alates 2006. aastast töötab ta oma firmas ärinõustaja/raamatupidajana. Kuigi seda on tihtipeale peetud kirjanikule äärmiselt „ebasobivaks“, on Helenit alati köitnud ka arvude maailm – juba kooliajal olid ta lemmikaineteks matemaatika ja kirjandus.

Käit oli kooli ajal usin kirjandite kirjutaja ning osales konkurssidel ja võitis auhindu, kuid „päriselt“ kirjutama hakkas ta alles üsna hiljuti. Heleni esimene (laste)raamat ilmus alles 2013. aastal, milleks oli seikluslik „Janne ja Joosep. Lohe needus“, mille põhjal tõi Eesti Draamateater 2018. aastal lavale ka lastelavastuse „Lohe needus“.

"Kuigi pean ennast peamiselt ikkagi lastekirjanikuks, olen kirjutanud ka täiskasvanutele. Ilmunud raamatutest praeguse seisuga viimane oli aga hoopiski õudusjuttude kogumik, mis oli minu jaoks täiesti uus žanr. Mõeldud oli see küll täiskasvanutele, kuid minu andmed ütlevad, et lugejate seas kipub ka päris palju lapsi olema. Nii et mine sa siis tea ... Ega lastele kirjutamine täiskasvanutele kirjutamisest nii väga erinegi, ainult võõrsõnu püüan mitte kasutada (ega mulle ausalt öeldes neid eriti kasutada meeldigi)."

Profiilifoto: erakogu

 

Eksinud

Illustraator: Anna Ring
2017
2021
Lastejutuvõistlus "Minu esimene raamat", 3. koht ("Kuldse sõnnikumardika saladus")

2020
XV Nukitsa konkursi, 3-4. koht ("Kummitusmaja")

2018
Tänapäeva 10. noorteromaanivõistlus, äramärgitud töö ("Põrgulik suvelaager")
Tänapäeva romaanivõistlus, äramärgitud töö ("Hea ja kurja tundmise puu")

2017
Lastejutuvõistlus "Minu esimene raamat", 2. koht ("Kummitusmaja")

2016
Tänapäeva romaanivõistlus, äramärgitud töö ("Fööniksi viimane lend")

2015
Kirjanduskonkurss Bestseller, lastekirjanduse 2. koht ("Eksinud")
Lastejutuvõistlus "Minu esimene raamat", 3. koht ("Aardejaht Nõmmel")