fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Sirly Oder

Biograafia

Sirly Oder on sündnud 1983 Rakveres, õppinud 2002–2003 Tallinna Ülikoolis eesti filoloogiat ja lõpetanud 2007 Eesti Kunstiakadeemia stsenograafia erialal. Ta on olnud paljude teatrietenduste ja filmide kunstnik. Töötab Rahva Raamatu kaupluste eriväljapanekute kujundajana ja sotsiaalmeedia sisu loojana ning illustreerib vabakutselisena lasteraamatuid. Sirly Oderil on moodne disainilik, samas individuaalne käekiri ning omapärane minimalistlik värvikasutus.

Imetlen endiselt laste pildiraamatuid, mis siis, et olen täiskasvanu. Kui vaatan illustratsiooni, mis mulle väga meeldib, valdab mind puhas rõõm ja vaimustus. Tahaksin, et lapsed tunneksid minu illustratsioone vaadates samasugust rõõmu. Ja seepärast on iga raamat, mida illustreerin, justkui kompromiss selle vahel, mis meeldib mulle praegu ja mis oleks mulle meeldinud umbes 7-aastasena. Olin väiksena suur raamatufänn ja oleksin väga rõõmus, kui minu illustratsioonid aitaksid nüüd mõnel väikesel inimesel raamatumaailmast vaimustuda.

Profiilifoto: Piia Ruber 

Eia Uus. „Seitsme maa ja mere taha“, Postimees Kirjastus, 2019, akvarell ja tuššEia Uus. „Seitsme maa ja mere taha“, Postimees Kirjastus, 2019, akvarell ja tuššEia Uus. „Seitsme maa ja mere taha“, Postimees Kirjastus, 2019, akvarell ja tuššAnu Aun. „Eia seiklus Tondikakul“, Postimees Kirjastus, 2019, akvarell ja tuššAnu Aun. „Eia seiklus Tondikakul“, Postimees Kirjastus, 2019, akvarell ja tuššAnu Aun. „Eia seiklus Tondikakul“, Postimees Kirjastus, 2019, akvarell ja tuššHelen Käit. „Kummitusmaja“, Tänapäev, 2018, akvarell ja tuššHelen Käit. „Kummitusmaja“, Tänapäev, 2018, akvarell ja tuššJana Maasik. „Õnnekaare õed ja Vimkavennad“, Tänapäev, 2020, akvarell ja tuššJana Maasik. „Õnnekaare õed ja Vimkavennad“, Tänapäev, 2020, akvarell ja tuššJana Maasik. „Õnnekaare õed ja Vimkavennad“, Tänapäev, 2020, akvarell ja tušš„Üks koll läks ükskord kooli“, Tänapäev, 2018, akvarell ja tušš„Üks koll läks ükskord kooli“, Tänapäev, 2018, akvarell ja tuššHelena Koch. „Loomaaed lasteaias“, Päike ja Pilv, 2019, akvarell ja tuššHelena Koch. „Loomaaed lasteaias“, Päike ja Pilv, 2019, akvarell ja tušš
2022
"5 kauneimat Eesti lasteraamatut", diplom (Helen Käit. "Kuldse sõnnikumardika saladus")

2020
Nukitsa konkurss, 2. koht (Anu Aun. „Eia seiklus Tondikakul“)

2016

25 kauneimat Eesti raamatut, diplom („Rohelise limakolli kättemaks. Eesti laste jubejutud“)
2023
Tallinna illustratsioonitriennaal (TIT)

2019

Bratislava illustratsioonibiennaal (BIB), Slovakkia
Eesti illustraatorite kevadnäitus, Eesti Lastekirjanduse Keskus