fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Heli Illipe

Biograafia

Heli Illipe on sündinud 1974. aastal Narva-Jõesuus. 1992 lõpetas ta Narva Eesti Gümnaasiumi, 1995 Tartu Ülikooli sotsiaalteaduskonna politoloogia erialal. 2007–2012 õppis ta Tallinna Ülikoolis bioloogiat ning oli seejärel samas molekulaarse biokeemia magistrant. Alates 2011 Audentese Spordigümnaasiumis bioloogiaõpetaja ja projektijuht. Elab Viimsis ja on aastast 2016 kirjastuse Raudhammas tegevjuht ja toimetaja.

Kirjutama hakkas Heli Illipe umbes 10-aastaselt, teismeikka jäid ka esimesed kohalikus lehes ja ajalehes Säde avaldatud luuletused. Alates 2002 pühendus ta tõsisemalt lastekirjandusele ning on sellest ajast avaldanud luuletusi ja jutte ajakirjades Täheke, Hea Laps, Mesimumm, Nööps. Tema luuletusi on viisistanud Juhan Trump, Sirje Kaasik jt.

Illipe looming on suunatud eelkõige väikelastele ja seepärast on selles olulisel kohal riimid, hoolikalt valitud sõnavara ja eakohane lauseehitus, mis aitab kaasa laste keeletaju arengule ja sõnavara rikastamisele. Tema luuletustes ja lugudes leidub rohkelt huumorit ja sõnamängu, samuti looduskäsitlust ja rahvapärimust.

Profiilifoto: erakogu

 

2016
Hea lasteraamat („Kiisu aias lehti riisus”)

2012

Tallinna Ülikooli kirjandusauhinna nominent („Pörkölt”)

2011

Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali lastekirjanduse aastaauhinna nominent („Kiisu reisib”)
Tallinna Ülikooli kirjandusauhinna nominent („Kiisu reisib”)
Hea lasteraamat („Kiisu reisib”)

2010

Hea lasteraamat („Kiisu raamat”)