fbpx
Hüppa põhisisu juurde

„Minu esimene raamat” 2009

Esmaspäeval, 14. detsembril 2009  kuulutati Eesti Lastekirjanduse Keskuses välja algupäraste lastejuttude võistluse „Minu esimene raamat” võitjad. Võistluse korraldasid kirjastus Tänapäev, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja ajakiri Täheke.

Lastejutuvõistluse žürii otsustas tänavu välja anda ühe 2. koha, kaks 3. kohta ning ära märkida 3 võistlustööd. Tasemelt oli tänavune võistlus sarnane eelmisega, kuid seekord esikohta välja ei antud, sest ükski töö ei olnud teistest silmatorkavalt parem.

II koha ja 20 000 krooni suuruse preemia sai Markus Saksatamme võistlustöö „Ruubert, lohe ja laevapoisid”.

Žürii tõstis esile võidutöö koomilist poolt, lugu on (absurdi)huumoriga vürtsitatud seiklusjutt meremeestest, piraatidest ja muudest tegelastest.

III koha ja 15 000 krooni suurused preemiad said Siiri Laidla „Rott Amadeus, supitirin ja muud keldriasukad” ning Reeli Reinausi „Täiesti tavaline perekond”. Siiri Laidla töö keldriasukatest oli seikluslik klassikaline lastejutt ning Reeli Reinausi töö puhul märgiti, et see oli parim n-ö reaalset elu kajastav võistlustöö, mis muuhulgas rääkis blogimise ohtudest jt kaasaegsematel teemadel.

Äramärgitud töid oli kolm:

Kerli Altmarti „Linnast maale”
Tiia Selli „Kuningas Lambapea ja Piripoti kuningriik”
Siiri Laidla „Toome-Tondu”

Tänavusele lastejutuvõistlusele saabus 27 tööd, millest nõuetele vastasid 21 (välja praagiti peamiselt liiga lühikesed tööd). Võistlus toimus juba neljandat korda.

Noorteromaanide konkursi tulemused selguvad jaanuaris-veebruaris.