fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Liisa Maria Murdvee näitus „Hundilood“

Alates teisipäevast, 1. veebruarist 2022 saab Eesti Lastekirjanduse Keskuses uudistada Liisa Maria Murdvee näitust „Hundilood“. Näituse pidulik avamine toimub teisipäeval, 8. veebruaril kell 16.00 koos horvaatia päritolu illustraatori Lucija Mrzljaki näituse „Sotto voce“ („Tasasel häälel“) avamisega.

Liisa Maria Murdvee (1980) on sündinud Tartus. Ta lõpetas Kõrgema Pallase Kunstikooli tekstiilikunsti erialal aastal 2004. Alates kooli lõpetamisest tegutseb Murdvee vabakutselise kunstnikuna ning tegeleb muuhulgas kirjutamise, maalimise, laulmise, kudumise, ehtekunsti, moekunsti, kujundamise, küljendamise, illustreerimise, fotograafia, videokunsti ja ka tantsimisega. Ta on teinud koostööd kirjastusega Tuum ning üle-eestilise kultuuripärandiaasta 2018 projektiga „Hakkame santima!“

Kunstniku sõnul kirjutab ta mustreid ja tekste, armastab väga mängida sõnade ja erinevate ideedega ning katsetada tehnikatega, millest lõpptulemus kohe välja ei paista, vaid ilmub. Aastal 2010 pälvis Murdvee 5 kauneima lasteraamatu konkursil žürii eripreemia noorele lootustandvale kunstnikule Juhani Püttsepa raamatu „Väikese hundi lood“ illustratsioonide eest. Näitusel saabki uudistada seda raamatut kaunistanud illustratsioone.

Näitust saab imetleda keskuse lahtiolekuaegadel E–R 10–18 ja L 11–16. See jääb avatuks kuni 5. märtsini. Loe lisa ka Lucija Mrzljaki näituse Sotto voce” kohta.

Liisa Maria Murdvee illustratsioon