fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Näitus „Sotto voce“ Lucija Mrzljakilt

Alates teisipäevast, 1. veebruarist 2022 saab Eesti Lastekirjanduse Keskuses uudistada horvaatia päritolu illustraatori Lucija Mrzljaki näitus „Sotto voce“ („Tasasel häälel“). Näituse pidulik avamine toimub teisipäeval, 8. veebruaril kell 16.00 koos Liisa Maria Murdvee näituse „Hundilood“ avamisega.

Lucija Mrzljak (1990) on Horvaatiast pärit režissöör ja illustraator, kes elab ja töötab Eestis filmirežissööri ja vabakutselise illustraatorina. Ta on õppinud kunstikoolides Zagrebis, Krakowis, Prahas ja Tallinnas ning on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia magistrantuuri animatsiooni eriala Priit ja Olga Pärna juhendamisel. Esimese animatsiooni-alase töökogemuse sai Mrzljak Joonisfilmi stuudios töötades ning ühed oma esimesed illustratsioonid avaldas ta ajakirjas Täheke.

Koostöös animaatori ja luuletaja Tarmo Vaarmetsaga sündis luulekogu „Võileib võimleb“, mis valiti Eesti rahvusraamatukogu korraldatud konkursil 5 kaunima 2019. aastal avaldatud lasteraamatu hulka. Aasta hiljem illustreeris Mrzljak Indrek Koffi lasteraamatu „Palavikulilled“ ning sai samal konkursil selle eest Eesti Kujundusgraafikute Liidu illustraatori eripreemia. Nimetatud raamatutest pärit illustratsioone saab näitusel teiste hulgas ka imetleda.

Lastekirjanduse keskuse kunstiekspert ja illustraator Viive Noore leiab, et Lucija Mrzljak on üks kõige huvitavamaid ja andekamaid noori illustraatoreid Eestis. Priit ja Olga Pärna käe all animatsioonikunsti õppinud noor raamatukunstnik näitab oma loomingulisust ja annet eri valdkondades, millest kõigis on ta Noore sõnul saavutanud märkimisväärseid tulemusi. „Tema lummavalt unenäolised ja õrnalt naiselikud raamatupildid võluvad, panevad unistama ja sunnivad end pikalt ning põhjalikult uurima. Palju väikeseid armsaid detaile vahelduvad suurte pindadega luues irreaalse unenäolise ruumi, kus võib juhtuda mida iganes. Illustraatorit iseloomustab piirideta fantaasia ja oskus piltidega edasi anda meeleolu ja tundeid, jutustada OMA lugu. Kas võib midagi enamat tahta!?“ küsib Noor.

Näitust saab imetleda keskuse lahtiolekuaegadel E–R 10–18 ja L 11–16. See jääb avatuks kuni 5. märtsini. Loe lisa ka Liisa Maria Murdvee näituse „Hundilood“ kohta.

Lucija Mrzljaki illustratsioon