fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Ülle Meistri näitus lastekirjanduse keskuse trepigaleriis

Eesti Lastekirjanduse Keskuse trepigaleriis on alates 2. augustist 2021 avatud illustraator Ülle Meistri näitus „Pildid, mis kunagi raamatusse ei jõudnud“. Tema illustratsioone on võimalik imetleda kuni 19. augustini.

Aasta alguses meie hulgast lahkunud kunstnik oleks 27. augustil saanud 73 aastaseks. Nii nagu näituse pealkiri kõneleb, näeb keskuses Meistri loodud illustratsioone, mis ühegi raamatu kaante vahel ilmunud ei ole. Tegemist on jõuliste, suureformaadiliste ja tumedatooniliste illustratsioonidega, mis on valminud näitusepiltidena. Nendel kujutatakse eesti muinasjuttude ja muistendite tegelasi ning stseene. Antud tööd on äratanud imetlust nii Venemaal kui ka Itaalias, nii Suurbritannias kui ka Jaapanis.

Lastekirjanduse keskuse kunstiekspert Viive Noore sõnul on tegemist Ülle Meistri loomingu paremikuga. „Kahju, et ei leidunud ühtki julget kirjastajat, kes oleks seda tahku kunstniku andest osanud ära kasutada. See võimalus on nüüdseks jäädavalt kadunud,“ lausus Noor.

Raamatukunstnik Ülle Meister sündis 27. augustil 1948 Virumaal Lüganusel. Ta lõpetas 1973. aastal kunstiinstituudi raamatukujundajana cum laude ja tema diplomitööna valminud aabits oli koolides kasutusel mitmeid aastaid. Tehnikatest eelistas ta akvarelli, milles saavutas erakordse meisterlikkuse. Ülle Meistri illustreeritud ja kujundatud raamatud on saanud hulganisti auhindu, mille hulgas on nii Jaan Jenseni nimeline preemia (1986), 25 kaunima Eesti raamatu (1979, 1986, 1987, 1994), 5 kaunima Eesti lasteraamatu (1999, 2008, 2009) ja Balti riikide raamatukunsti konkursi (1987) diplomid. Samuti on ta pälvinud Tallinna illustratsioonitriennaalil (2006) Eesti Lastekirjanduse Keskuse audiplomi parimale Eesti illustraatorile ja II koha Nukitsa konkursil (1994, 1998).

Tutvu ka illustraatori profiiliga meie kodulehel.

Lisaks Ülle Meistri näitusele saab keskuse saalis tutvuda ka Itaalia illustraator Alessandra Manfredi isikunäitusega „Loodusega üksi“ ning pööningul rahvusvahelise nukukunstinäitusega „Libarebane. Rebase võlu“.