fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Anni Mäger

Biograafia

Anni Mäger (1977) on kunstnik ja disainer, kes on omandanud Eesti Kunstiakadeemias nii bakalaureuse¬ kui ka magistrikraadi graafilise disaini erialal. Teekond illustraatorina sai alguse, kui reklaamiagentuuris töötades sündis tema käe all Limpa tegelaskuju, kes leidis tee paljude laste südamesse. Anni Mäger on illustreerinud mitmeid Markus Saksatamme ning Andrus Kivirähki lasteraamatuid. Samuti on ta teinud kaastööd ajakirjale Täheke. Tema illustratsioonid on alati väga detailirohked ning nendelt leiab palju avastamisrõõmu pakkuvaid nüansse. Anni Mägeri illustratsioonid on leidnud tunnustust Nukitsa konkurssidel ja Põlvepikuraamatu konkursil.

Kõige huvitavam on jutu juurde välja mõelda erinevaid maailmu, kus erinevad tegelased saavad ringi toimetada ning oma elu elama hakata. Piltidesse proovin vaataja jaoks peita väikeseid ja suuremaid detaile, mida esimesel korral kohe tähelegi ei pruugi panna ja nii saab iga kord vaadates jälle mõne uue asja avastada.

 

Leelo Tungal. "Kas printsess peseb käsi?", Tänapäev, 2020, segatehnikaPriit Põhjala. "Onu Mati, loomaarst", Tänapäev, 2018, segatehnikaMarkus Saksatamm. "Kaisa sada vanaisa", RahvaRaamat, 2018, segatehnikaWimberg. "Salasõna", Pegasus, 2017, segatehnikaJana Maasik. "Frida ja Lonni üksinda kodus", Tänapäev, 2016, segatehnikaJana Maasik. "Frida ja Lonni üksinda kodus", Tänapäev, 2016, segatehnikaJana Maasik. "Frida ja Lonni üksinda kodus", Tänapäev, 2016, segatehnikaMarkus Saksatamm. "Viieküüruline kaamel ja teisi naljajutte", Tänapäev, 2016, segatehnikaMarkus Saksatamm. "Postiljon ja kanad", Päike ja Pilv, 2014, segatehnikaMarkus Saksatamm. "Kass ja kinopilet", Tänapäev, 2013, segatehnikaUrvi Grossfeldt. "Mai tänava hiired", TEA kirjastus, 2010, segatehnikaUrvi Grossfeldt. "Mai tänava hiired", TEA kirjastus, 2010, segatehnikaMarkus Saksatamm. "Ruubert, lohe ja laevapoisid", Tänapäev, 2010, segatehnikaSiiri Pärkson. "Ämblike kool, ehk Tsenko seiklused ja sekeldused", Ilo, 2009, segatehnika"Maailma muinasjuttude kuldraamat", TEA Kirjastus, 2011, segatehnika
2006 VIII NUKITSA KONKURSS, “Limpa ja mereröövlid” (2004; teksti autor Andrus Kivirähk),
1. koht kunstnike kategoorias

2008 IX NUKITSA KONKURSS, “Sööärasöö!” (2007; teksti autor Urmas Lennuk), 2. koht kunstnike kategoorias

2012 XI NUKITSA KONKURSS, “Mai tänava hiired” (2010; teksti autor Urvi Grossfeldt),
3. koht kunstnike kategoorias

Põlvepikuraamatu konkurss:

2013, „Postiljon ja kanad” (2014; teksti autor Markus Saksatamm), 3. koht