fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Markus Saksatamm

Biograafia

Markus Saksatamm (pseudonüüm, tegelik nimi Margus Eiche) sündis, kasvas ja elab Sakus. Oma elu jooksul on ta pidanud väga erinevaid ameteid – näituste paigaldajast kuni ettevõtjani, nii Eesti Vabariigis kui ka väljaspool seda.

Saksatamm on kirjutanud viisteist lasteraamatut. Tema lühemaid jutte võib leida ajakirjadest Täheke, Hea Laps, Mesimumm, Pilkaja ning Pere ja Kodu. Saksatamme tööd iseloomustab fantaasiarohkus, loomingulisus ja humoorikus.

„Kui ma peaksin väljamõeldud maailma kirjeldama, siis teeksin seda nii: valges taevas hõljuvad sinised pilved. Inimesed jalutavad üle merevee ja komistavad aeg-ajalt laineharjadele. Sibul aga maitseb nagu mandariin. Ja mina istun kiiktoolis Kuu peal, mis kleepub justkui suur karamellist komm ning kirjutan raamatusse, et kusagil mujal on taevas sinine, pilved aga valged. Mööda merd ei kõnnita kunagi, ja et sibul maitseb seal nagu sibul – ja mitte keegi tolles maailmas ei usuks mu juttu! Aga ma kirjutan ometi, täpselt nii kuis heaks arvan.”

Profiilifoto: Margit Teesalu-Kranich

 

2018
Venemaa raamatukonkurss „Aasta raamat 2017 laste valik”, 20 kõige huvitavamat autorit ja 20 kõige populaarsemat raamatut („Hiir, kes oskas võõraid keeli“)

2015
Venemaa Kirjastajate Liidu konkurss “Aasta parimad raamatud 2015”, parim välismaal välja antud venekeelne raamat („Lepatriinu ja pingviin”)

2014

Hea lasteraamat („Postiljon ja kanad”)

2013

Põlvepikuraamatu konkurss, 3. koht („Postiljon ja kanad”)

2011

Eesti Kultuurkapitali lastekirjanduse aastaauhinna nominent („Tont ja mannapuder”)

2009

Lastejutuvõistlus „Minu esimene raamat”, 2. koht („Ruubert, lohe ja laevapoisid”)