fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Kätlin Vainola

Biograafia

Kätlin Vainola sündis 1978. aastal Tallinnas. Tema esimesed eluaastad möödusid Kopli linnajaos. Seejärel kolis pere Põlvasse, kus algas koolitee Põlva 8-klassilises koolis, kuid jätkus mõne aja pärast Tallinnas Pääsküla gümnaasiumis. 2002. aastal  lõpetas Vainola Tallinna Ülikooli eesti filoloogina.

Kätlin Vainola on töötanud õpetaja, projektijuhi ja toimetajana. Luuletusi ja lühijutte hakkas ta kirjutama ülikoolis õppimise ajal. Lisaks on ta kirjutanud laulusõnu ansamblitele Vennaskond ja Sõpruse Puiestee (näiteks lauludele „Eleegia” ja „Kaks meest”); artikleid ajakirjandusse, koostanud õppematerjale ning korraldanud laste lugemisega seotud üritusi. 2012. aastal õppis Vainola Drakadeemia loovkirjutamise kursusel. Alates 2014. aastast on ta Eesti Kirjanike Liidu liige.

Lastekirjandusse tuli Kätlin Vainola realistliku jutustusega „Ville”, edasine looming on väga mitmekesine, ulatudes väikelaste pildiraamatutest aimekirjanduseni.

"Lastele hakkasin lugusid kirja panema siis, kui oma esimest last oodates taasavastasin lastekirjanduse. Kirjutamisinspiratsioon tuleb ükskõik kust, seda ei tea kunagi ette. Mind huvitavad peamiselt inimesed ja elu ise. See kooslus pakub alati mõtteainet ja võimalusi edasi mõelda. Aga kindlasti on mul alati kaasas enda lapsepõlv, see on nagu filter, kust kõik mõtted ja ideed läbi käivad. Kirjutatu haakub alati kuidagi enda elu ja kogemustega."

Profiilifoto: Dimitri Kotjuh

 

Ville

Illustraator: Kaspar Jancis
2006
2014
The White Ravens („Lift”)
Hea lasteraamat („Kus on armastus?”)

2013

Põlvepikuraamatu konkurss, 1. koht („Kus on armastus?”)
Hea lasteraamat („Lift”)

2011

Hea lasteraamat („Tiigielu aabits”)

2009
Hea lasteraamat („Kelli – peaaegu haldjas”)

2005

Lastejutuvõistlus „Minu esimene raamat”, 3. koht („Ville”)