fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Lasteraamatukogutöötajate õpipäev 2013

9.30-10.00 Kogunemine ja hommikukohv

10.00-10.10 Teretus (Triin Soone, Lastekirjanduse Keskus)

10.10-10.50 Liikudes ühest ruumist teise (Terje Varul, Kolga Keskkool)
Terje Varul tutvustab kirjanduse ja lugemise rolli uue õppekava valguses. Mida talle kui õpetajale tähendab raamatukogu? Milliste ootustega ta sinna läheb? Milliste ootustega laps? Samuti pakub ta ideehakatisi lugemise edendamiseks.

10.50-11.30 (Kooli)raamatukogu roll õppekava rakendamisel koolis (Kristel Rannaääre, ERÜ kooliraamatukogude sektsioon)
Kristel Rannaääre kõneleb kooliraamatukogude tänasest seisust ja äsja toimunud küsitluse tulemustest. Kuidas (kooli)raamatukogu saab toetada kooli õppekava ellu rakendamist ja kuidas selle koostööni jõuda? Kuidas saaksid koostööd teha rahva- ja kooliraamatukogu, et toetada kooli õppekava ellu rakendamist?

11.30-12.10 Projekteeritud lugemisele (Anneli Kengsepp, Tallinna Keskraamatukogu)
Anneli Kengsepp tutvustab Tallinna Keskraamatukogus korraldatavaid ettevõtmisi, millega nad panustavad laste lugemisharjumuste edendamisele ja maailma parandamisele.

12.15-13.00 lõuna

13.00-13.30 Eduard Vilde Muuseumi haridusprogrammid (Piret Meos, Eduard Vilde Muuseum)
Piret Meos räägib Tallinna Linnamuuseumi filiaali Eduard Vilde Muuseumi haridustööst. Nende muuseum pakub erinevatele vanuserühmadele mitmeid ekskursioone ja haridusprogramme eesmärgiga täiendada koolide kirjanduse õppeprogrammi. 2012. aastal pälvisid nad muuseumihariduse edendaja tiitli muuseumitunni „Punane sokk ja näpitsprillid“ eest.

13.30-14.00 Raamatupuust (Eva Pukk, MTÜ Nelja Valla Kogu)
Eva Pukk tutvustab lugemisvõistlust Raamatupuu, kus osalesid Harku, Saue, Saku ja Kiili valla ning Saue linna koolide 1.-9. klassid. Projekti eesmärk oli suunata lapsi lugema ning tähtsustada lugemist kui üht arendavat ja silmaringi laiendavat vabaaja veetmise vormi. Samas olla toeks koolidele ja lapsevanematele lastes lugemishuvi äratamisel. Projekt kestis oktoobrist 2012 kuni aprillini 2013.

14.00-14.30 Õhinapõhised projektid Viljandi Linnaraamatukogus (Ülle Rüütel, Viljandi Linnaraamatukogu)
Ülle Rüütel tutvustab Viljandi Linnaraamatukogus loodud lastele ja noortele suunatud ettevõtmisi. Mis on „Viljandist 4×4 meetrit“ ja „Kultuurikonks“?

14.30-15.00 Raamatukogu koostööst koolide ja noortega (Marika Matvei, Lääne Maakonna Keskraamatukogu)
Marika Matvei korraldab Lääne Maakonna Keskraamatukogus noortetööd ja kõneleb sellest, kuidas tal on õnnestunud noortega kontakti saada ja mida nad on ühiselt teinud.

15.00-15.30 Kirjandusmäng on mäng (Anne Kõrge, Lastekirjanduse Keskus)
Anne Kõrge räägib üle-eestiliste kirjandusmängude korraldamise ja läbiviimise kogemusest. Mis on selle ettevõtmise plussid ja miinused? Kas ja kuidas jätkata?

Info ja registreerimine hiljemalt 3. maiks tel. 617 7231 või elk@elk.ee