fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Koomiksiring

kunstiring ja koomiksiring Tallinnas, lapse käed pildireal

Rühmad:
3.–6. klassi lapsed T 15.00-16.30

Registreerimine: liina@elk.ee või 617 7661
Kuutasu: 26€/ kuus (tasumine arvega)

Koomiksiring alustab septembri teisest nädalast!

Sügihooajast alustab Eesti Lastekirjanduse Keskuses teist hooaega kunstiring, mis on keskendunud koomiksikunstile. Koomiksiring Tallinnas on mõeldud 3.–6. klassi õpilastele. Osalejad saavad Eesti koomiksikunstnike käe all selgeks lugude jutustamise pildiridade abil. Ringi juhendavad kogemustega Eesti koomiksikunstnikud Kristel Maamägi ja Elina Sildre.

Koomiksiringis jutustame lugusid omavahel pilti ja teksti kombineerides. Läbi mänguliste ülesannete katsetame erinevaid loo jutustame võimalusi, teeme proovi luua koomikseid joonistades, maalides ja kollaaži tehnikas. Lapsed õpivad looma karaktereid ja keskkondi, tegelema kompositsiooni, värvi ja perspektiiviga. Lapsed loovad hulgaliselt eriilmelisi lühikoomikseid. Aasta lõpus köidab iga autor oma koomiksid raamatuks. Lisaks koomiksite tegemisele uurime koomiksiraamatuid ja külastame illustratsiooninäitusi Eesti Lastekirjanduskeskuses ja mujal.

Ring toimub Eesti Lastekirjanduse Keskuses (Pikk 73, Tallinn).

Saa tuttavaks juhendajatega:

Kristel Maamägi

Kristel Maamägi õunapuu taustal

Kristel Maamägi töötab peamiselt teatri, koomiksi ja illustratsiooniga, aga kasutab oma loomingus ka teisi meediume. Ta on esinenud autorikoomiksi-, maali-, nuku- ja multimeedianäitustel Eestis ja mujal Euroopas.

Kristel sai koomiksipisiku Tartu Kunstikoolist, kus ta oma esimesed koomiksid tunnitööna õpetaja Peeter Krosmani juhendamisel joonistas.

Nüüd õpetab Kristel ise Tartu Kunstikoolis visuaalsete vahenditega lugusid jutustama. Ta on töötanud ka Viljandi Kultuuriakadeemias ning andunud töötubasid mitmel pool Eestis ja Islandil.

Elina Sildre

Illustraator Elina Sildre

Elina Sildre on lõpetanud 2004. aastal Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini erialal. Ta on illustreerinud üle 30 lasteraamatu ja teinud koostööd lastejakirjadega Täheke, Mesimumm ja Hea Laps. Sildre on joonistanud illustratsioone ja koomikseid ka antoloogiate, õpikute, töövihikute ja tegelusraamatute jaoks. Töötab illustraatorina perefirmas.

Illustratsioonid Kristel Maamägi koomiksist “Seemned”