fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Koomiksiring

kunstiring ja koomiksiring Tallinnas, lapse käed pildireal

Rühmad:
3.–6. klasside lapsed teisipäeviti kell 15.00–16.30

Registreerimine: liina@elk.ee või 617 7661
Kuutasu: 20€/ kuus (tasumine arvega)

Koomiksiring alustab 6. septembril!

Sügihooajast alustab Eesti Lastekirjanduse Keskuses uus kunstiring, mis on keskendunud koomiksikunstile. Koomiksiring Tallinnas on mõeldud 3.–6. klassi õpilastele. Osalejad saavad Eesti koomiksikunstnike käe all selgeks lugude jutustamise pildiridade abil. Ringi juhendavad kogemustega Eesti koomiksikunstnikud Kristel Maamägi, Liisa Kruusmägi ja Elina Sildre.

Ring leiab aset alates septembri teisest nädalast Eesti Lastekirjanduse Keskuses (Pikk 73, Tallinn) teisipäeviti kell 15–16.30.

Saa tuttavaks juhendajatega:

Kristel Maamägi

Kristel Maamägi õunapuu taustal

Kristel Maamägi töötab peamiselt teatri, koomiksi ja illustratsiooniga, aga kasutab oma loomingus ka teisi meediume. Ta on esinenud autorikoomiksi-, maali-, nuku- ja multimeedianäitustel Eestis ja mujal Euroopas.

Kristel sai koomiksipisiku Tartu Kunstikoolist, kus ta oma esimesed koomiksid tunnitööna õpetaja Peeter Krosmani juhendamisel joonistas.

Nüüd õpetab Kristel ise Tartu Kunstikoolis visuaalsete vahenditega lugusid jutustama. Ta on töötanud ka Viljandi Kultuuriakadeemias ning andunud töötubasid mitmel pool Eestis ja Islandil.

Liisa Kruusmägi

Liisa Kruusmägi suure kivi taustal

Liisa Kruusmägi on vabakutseline kunstnik ja illustraator, kelle põhivaldkonnad on maal ja joonistus. Tema töid on avaldatud Läti koomiksiajakirjas š! ja Tähekeses. Iseseisvalt on Liisa avaldanud mitmeid väiksemaid raamatuid sealhulgas reisikoomikseid. Liisa on joonistanud ka AW Stuff koomikseid.

Elina Sildre

Illustraator Elina Sildre

Elina Sildre on lõpetanud 2004. aastal Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini erialal. Ta on illustreerinud üle 30 lasteraamatu ja teinud koostööd lastejakirjadega Täheke, Mesimumm ja Hea Laps. Sildre on joonistanud illustratsioone ja koomikseid ka antoloogiate, õpikute, töövihikute ja tegelusraamatute jaoks. Töötab illustraatorina perefirmas.

Illustratsioonid Kristel Maamägi koomiksist “Seemned”