fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Linnalaager „8 ühe hoobiga“

Koolivaheaja linnalaager "Kaheksa ühe hoobiga" Tallinna vanalinnas Ajaloomuuseumis

Kutsume taas 1.–3. klasside õpilasi lastelaagrisse “Kaheksa ühe hoobiga!”, mis toimub 2023/2024 õppeaasta sügisel ja kevadel. Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses.

Pea kõik tegevused toimuvad vanalinnas ühe kilomeetri raadiuses. Laager „Kaheksa ühe hoobiga” annab hea võimaluse osa saada põnevatest haridusprogrammidest ja tegevustest, tänu millele on iga päev eri näo ja teoga. Laager on tänaseks toimunud kümnel korral.

Laager toimub:

24.–27. oktoober 2023
27. veeb – 1. märts 2024
23.–26. aprill 2024


Vanusegrupp:
1., 2. ja 3. klasside õpilased

Hind:

100€ (ühe pere lastele 95€/laps)
(Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumides toimuvad tegevused ja vahendid, soe lõunasöök ja käibemaks. )

Registreeri laps 24.10–27.10.2023 toimuvasse laagrisse siin!

Lisainfo telefonil 6177233, katrin@elk.ee

 

Muusemide ühises laagriprojekti osalevad:

Praktiline info:

  • Üks laagripäev kestab 6 tundi, kogunetakse igal hommikul ajavahemikus 9.50–10.00 laagriplaanis ette nähtud muuseumis. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga mõned päevad enne laagri toimumist.
  • Laager lõpeb kell 16.00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge.
  • Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse, kuid vajadusel arvestame individuaalsete soovidega (proovime õed-vennad ja sõbrad ühte rühma paigutada). Igal laagripäeval veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.
  • Lõunasöök: iga päev saavad lapsed lõunatunnil (kl 12.30–13.30) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõni toiduaine vastunäidustatud, palume sellest registreerimisel märku anda.
  • Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul. Ühte gruppi mahub kuni 15 last.

Tegevused:

Koolivaheaja nelja päeva jooksul saab osaleda kaheksa muuseumi toredates tegevustes. 

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis

Teatri- ja Muusikamuuseumis uurime pille ja teeme teatrit, mängime ja meisterdame.

Eesti Ajaloomuuseumis

Eesti Ajaloomuuseumi keskaegses Suurgildi hoones sukeldume kuningate maailma. Uurime, miks Eesti ei ole kuningriik ja kas Eestis on olnud üldse kuningaid. Vaatame, mis saladusi peidab endas maapind ja mida me sellest teada saame. Laagris on ka otsimismäng ning mõni üllatus.

Eesti Lastekirjanduse Keskuses

Eesti Lastekirjanduse Keskuses räägime raamatutest ja otsime raamatuid. Mängime mänge, mõtleme lugusid välja, meisterdame, pikutame ning loeme ette.

Kiek in de Köki kindlustustemuuseum

Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis külastame salapäraseid maa-aluseid käike ning seejärel mängime põnevat otsimismängu, mille käigus saad seigelda kolmes vanas keskaegses kaitsetornis, lahendada krutskitega ülesandeid ja tutvuda hirmsate legendidega.

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis saame näituseid uurides teada disaineri- ja tarbekunstniku ameti kohta. Lisaks käime uuel näitusel inspiratsiooni saamas, et peale seda muuseumi kunstiklassis meisterdada.

Nukuteatrimuuseumis

Nukuteatrimuuseumis äratame ellu käpiknukud, lauanukud ning marionetid. Lisaks nukunäitleja ametile saame teada, mida teevad teatris näiteks lavastaja, kunstnik, helilooja ning butafoor. Päeva lõpuks valmib igal lapsel oma tehtud miniatuurne varjuteatri lava koos dekoratsioonide ja nukkudega.

Niguliste muuseumis

Niguliste muuseumis otsime vanu ürikuid, mis juhatavad teed haruldaste keskaegsete kunstiteosteni. Jutustame lugusid pühakutest, luukeredest, lõvidest ja lohedest. Uurime, kuidas sattus Nigulistesse muumia ja otsime salapäraseid käike. Mängime ja meisterdame.

Kalamaja muuseum

Liigume koos vanalinnast Tallinna ühte vanimasse ja suurimasse eeslinna Kalamajja ja tutvume mängulisel viisil, kuidas seal elati 50 ja 100 aastat tagasi. Et aga püsivast asustusest Kalamaja piirkonnas on teateid juba aastast 1374, siis mängime ka mõne päris vana mängu ja meisterdame. Põgusalt tuleb juttu ka kaladest, mida siitkandi inimesed merest püüdnud ja söönud on.