fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Linnalaager „8 ühe hoobiga“

“Kaheksa ühe hoobiga” on koolivaheaja linnalaager Tallinna vanalinnas 1.-3. klasside lastele. Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses.


Pea kõik tegevused toimuvad vanalinnas, ühe kilomeetri raadiuses. “Kaheksa ühe hoobiga” laager annab hea võimaluse osa saada põnevatest haridusprogrammidest ja tegevustest, tänu millele iga päev on eri näo ja teoga. Laager on tänaseks toimunud kümnel korral.

Laagrid toimuvad:
26.–29. aprill 2022
14.–17. juuni 2022

Vanusegrupp:
1., 2. ja 3. klasside õpilased

Hind:
85€ (ühe pere lastele 80€/laps)
(sh 4 päeva tegevused, materjalid, soe lõunasöök, käibemaks)

Registreerimine: muuseum@noorsooteater.ee või SIIN
Lisainfo telefonil 667 9542.

 

Muusemide ühise laagriprojekti osalevad:

Praktiline info:

  • Üks laagripäev kestab 6 tundi, kogunetakse igal hommikul ajavahemikus 9.50–10.00 laagriplaanis ette nähtud muuseumis. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga mõned päevad enne laagri toimumist.
  • Laager lõpeb kell 16.00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge.
  • Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse, kuid vajadusel arvestame individuaalsete soovidega (proovime õed-vennad ja sõbrad ühte rühma paigutada). Igal laagripäeval veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.
  • Lõunasöök: iga päev saavad lapsed lõunatunnil (kl 12.30–13.30) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõni toiduaine vastunäidustatud, palume sellest registreerimisel märku anda.
  • Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul. Ühte gruppi mahub kuni 15 last.

Tegevused:

Koolivaheaja nelja päeva jooksul saab osaleda kaheksa muuseumi toredates tegevustes. 

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis

Uurime vanemaid ja veel vanemaid pille ning kuuleme nendest lugusid. Vaatame, mida näeb pööninguaknast. Proovime selga teatrikostüüme. Mängime ja meisterdame.

Eesti Ajaloomuuseumis

Eesti Ajaloomuuseumi keskaegses Suurgildi hoones otsime Gildi Gilberti salajasi laekaid, uurime läbi kogu keldri ja peakorruse ning lahendame põnevaid ülesandeid. Muidugi tuleb ka üks otsimismäng.

Eesti Lastekirjanduse Keskuses

Eesti Lastekirjanduse Keskuses saab seekord seigelda mööda põhjamaade lugusid, mis pärit lähemast ja kaugemast ajast. Mängime mänge, mõtleme lugusid välja, meisterdame, pikutame ning loeme ette.

Eesti Loodusmuuseumis

Eesti Loodusmuuseumis uurime näitusel „Hirmus armas nahkhiir”, millised erilised võimed on sellel salapärasel imetajal. Räägime ka selle aasta loomast ning otsime vastuseid mitmetele põnevatele küsimustele. Mängime erinevaid otsimis- ja nuputamismänge, joonistame ja meisterdame.

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis saame näituseid uurides teada disaineri- ja tarbekunstniku ameti kohta. Lisaks on meil võimalus piiluda näituse „Nulltuju. Eesti moe avangard 2000–2010” avamiseelseid ettevalmistusi. Nähtut ja uuritut silmas pidades leiutame ja meisterdame muuseumi kunstiklassis.

Nukuteatrimuuseumis

Äratame ellu tegelasi, kes on end keldrisse peitnud ja tutvume teatrinukuga, kelle pea katusest välja ulatub. Vaatame lähemalt ühte nukuteatri lavastusvõtet – mängimine proportsioonidega.

Eesti Kunstimuuseumi Adamson-Ericu muuseumis

Alates 2022. aastast osaleb Niguliste asemel Adamson-Ericu muuseum. See, millega nad meid üllatavad on veel saladus.

Eesti Tervisemuuseumis

Eesti Tervisemuuseumis uurime värsket õnnenäitust. Kuidas olla õnnelikum ja mida teha, kui vaevab mure? Muidugi saab selgemaks ka, kuidas inimkeha toimib ja mida sellest leida võib. Uudistame lähemalt esmaabivahendeid ja harjutame läbi, mida teha, kui juhtub õnnetus.

Lisainfo:

6679542
Nukuteatrimuuseum