fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Linnalaager „8 ühe hoobiga“

Koolivaheaja linnalaager "Kaheksa ühe hoobiga" Tallinna vanalinnas Ajaloomuuseumis

Kutsume taas 1.–3. klasside õpilasi lastelaagrisse “Kaheksa ühe hoobiga!”, mis toimub 2022/2023 õppeaasta sügisel ja kevadel. Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses.

Pea kõik tegevused toimuvad vanalinnas ühe kilomeetri raadiuses. Laager „Kaheksa ühe hoobiga” annab hea võimaluse osa saada põnevatest haridusprogrammidest ja tegevustest, tänu millele on iga päev eri näo ja teoga. Laager on tänaseks toimunud kümnel korral.

Laager toimub:

25.–28. oktoober 2022
28. veeb – 3. märts 2023
25.–28. aprill 2023


Vanusegrupp:
1., 2. ja 3. klasside õpilased

Hind:

90€ (ühe pere lastele 85€/laps)
(Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumides toimuvad tegevused ja vahendid, soe lõunasöök ja käibemaks. )

Registreerumine (alates augusti lõpust) aadressil: 

anu.kohal@ajaloomuuseum.ee

Lisainfo telefonil 696 8634

 

Muusemide ühise laagriprojekti osalevad:

Praktiline info:

  • Üks laagripäev kestab 6 tundi, kogunetakse igal hommikul ajavahemikus 9.50–10.00 laagriplaanis ette nähtud muuseumis. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga mõned päevad enne laagri toimumist.
  • Laager lõpeb kell 16.00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge.
  • Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse, kuid vajadusel arvestame individuaalsete soovidega (proovime õed-vennad ja sõbrad ühte rühma paigutada). Igal laagripäeval veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.
  • Lõunasöök: iga päev saavad lapsed lõunatunnil (kl 12.30–13.30) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõni toiduaine vastunäidustatud, palume sellest registreerimisel märku anda.
  • Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul. Ühte gruppi mahub kuni 15 last.

Tegevused:

Koolivaheaja nelja päeva jooksul saab osaleda kaheksa muuseumi toredates tegevustes. 

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis

Teatri- ja Muusikamuuseumis uurime pille ja teeme teatrit, mängime ja meisterdame.

Eesti Ajaloomuuseumis

Eesti Ajaloomuuseumis lähevad lapsed avastama vanalinna varjatud kohti ja laagripäeva lõpus otsime Suurgildi hoovist midagi põnevat ja natuke õudset.

Eesti Lastekirjanduse Keskuses

Eesti Lastekirjanduse Keskuses saab seekord seigelda mööda põhjamaade lugusid, mis pärit lähemast ja kaugemast ajast. Mängime mänge, mõtleme lugusid välja, meisterdame, pikutame ning loeme ette.

Eesti Loodusmuuseumis

Eesti Loodusmuuseumis uurime näitusel „Hirmus armas nahkhiir”, millised erilised võimed on sellel salapärasel imetajal. Räägime ka selle aasta loomast ning linnust. Vaatame filmi tuur Mariast ja arutleme loodushoiu teemadel. Mängime erinevaid otsimis- ja nuputamismänge muuseumi saalides ja hoovis.

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis saame näituseid uurides teada disaineri- ja tarbekunstniku ameti kohta. Lisaks käime uuel näitusel inspiratsiooni saamas, et peale seda muuseumi kunstiklassis meisterdada.

Nukuteatrimuuseumis

Nukuteatrimuuseumis mängime põnevat otsimismängu, mille käigus tutvume kuue olulise teatrinukuga. Lapsed kehastuvad detektiivideks ning lahendavad salapärase müsteeriumi. Lisaks valmib igal lapsel oma tehtud teatrinukk.

Adamson-Ericu muuseumis

Adamson-Ericu muuseumis asume kunstist kõnelema. Otsime üles kõik päikesekujundid ning mõtleme selle sümboolsusele. Uurime ka ürgaegseid kaljujooniseid, püüame kehastuda koopaelanikeks ning kujutleda end ammuse aja igapäevaolustikku. Kunstikeldris katsetame värvide segamist pigmentidest ning loome oma kujunditest ja -sümbolitest tulvil maalingud.

Eesti Tervisemuuseumis

Eesti Tervisemuuseumis paneme proovile oma meeled ja teeme katseid nägemise, kuulmise ja kompimisega. Uurime, kuidas tekib inimese hääl ja toimub lõbus otsimismäng, et leida üles luukere Jassi kadunud häälepaelad. Kui hääl leitud, saame proovida muuseumi helistuudios ka selle salvestamist.