


Kutsume taas 1.–3. klasside õpilasi lastelaagrisse “Kaheksa ühe hoobiga!”, mis toimub 2022/2023 õppeaasta sügisel ja kevadel. Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses.
Pea kõik tegevused toimuvad vanalinnas ühe kilomeetri raadiuses. Laager „Kaheksa ühe hoobiga” annab hea võimaluse osa saada põnevatest haridusprogrammidest ja tegevustest, tänu millele on iga päev eri näo ja teoga. Laager on tänaseks toimunud kümnel korral.
Laager toimub:
25.–28. oktoober 2022
28. veeb – 3. märts 2023
25.–28. aprill 2023
Vanusegrupp:
1., 2. ja 3. klasside õpilased
Hind:
90€ (ühe pere lastele 85€/laps)
(Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumides toimuvad tegevused ja vahendid, soe lõunasöök ja käibemaks. )
Registreeri laps 25.04–28.04.2023 toimuvasse laagrisse siin!
Lisainfo telefonil 696 8634, anu.kohal@ajaloomuuseum.ee
Muusemide ühise laagriprojekti osalevad:
- Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone
- Eesti Lastekirjanduse Keskus
- Eesti Loodusmuuseum
- Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
- Nukuteatrimuuseum
- Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
- Eesti Tervisemuuseum
- Eesti kunstimuuseumi Adamson-Ericu muuseum
Praktiline info:
- Üks laagripäev kestab 6 tundi, kogunetakse igal hommikul ajavahemikus 9.50–10.00 laagriplaanis ette nähtud muuseumis. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga mõned päevad enne laagri toimumist.
- Laager lõpeb kell 16.00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge.
- Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse, kuid vajadusel arvestame individuaalsete soovidega (proovime õed-vennad ja sõbrad ühte rühma paigutada). Igal laagripäeval veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.
- Lõunasöök: iga päev saavad lapsed lõunatunnil (kl 12.30–13.30) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõni toiduaine vastunäidustatud, palume sellest registreerimisel märku anda.
- Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul. Ühte gruppi mahub kuni 15 last.
Tegevused:
Koolivaheaja nelja päeva jooksul saab osaleda kaheksa muuseumi toredates tegevustes.
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis
Teatri- ja Muusikamuuseumis uurime pille ja teeme teatrit, mängime ja meisterdame.
Eesti Ajaloomuuseumis
Eesti Ajaloomuuseumi keskaegses Suurgildi hoones otsime lohe Gildi Gilberti salajasi laekaid, uurime läbi kogu keldri ja peakorruse ning lahendame põnevaid ülesandeid. Muidugi tuleb ka üks otsimismäng.
Eesti Lastekirjanduse Keskuses
Eesti Lastekirjanduse Keskuses lahendame detektiividena ülesandeid, mis meid vihjete abil aardeni viivad. Mängime mänge, mõtleme lugusid välja, meisterdame, pikutame ning loeme ette.
Eesti Loodusmuuseumis
Eesti Loodusmuuseumis tutvume lindude põneva maailmaga ja uurime lähemalt meie armsat kodumerd. Õpime ära tundma linde, kuulame linnulaulu ning vaatame, milliseid pesi nad ehitavad. Lisaks ka meisterdame ühe linnukese. Seejärel külastame tuur Maria elamusnäitust, lahendame lõbusat viktoriini, uurime merega seotud keskkonnaprobleeme ning teeme veereostuse puhastamise katse.
Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis
Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis saame näituseid uurides teada disaineri- ja tarbekunstniku ameti kohta. Lisaks käime uuel näitusel inspiratsiooni saamas, et peale seda muuseumi kunstiklassis meisterdada.
Nukuteatrimuuseumis
Nukuteatrimuuseumis äratame ellu marionetid, lauanukud, varrasnukud ning käpiknukud. Lisaks nukunäitleja ametile saame teada, mida teevad teatris näiteks lavastaja, kunstnik, helilooja ning butafoor. Päeva lõpuks valmib igal lapsel oma tehtud varjunukk.
Adamson-Ericu muuseumis
Adamson-Ericu muuseumis asume kunstist kõnelema. Otsime üles kõik päikesekujundid ning mõtleme selle sümboolsusele. Uurime ka ürgaegseid kaljujooniseid, püüame kehastuda koopaelanikeks ning kujutleda end ammuse aja igapäevaolustikku. Kunstikeldris katsetame värvide segamist pigmentidest ning loome oma kujunditest ja -sümbolitest tulvil maalingud.
Eesti Tervisemuuseumis
Tervisemuuseumis uurime inimese evolutsiooni ja mida meie eelkäijad sõid. Paneme mänguliste katsetega proovile oma meeled ning mõtleme välja inimkeha võimete piire ületavad superkangelased.