fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Lastekirjanduse sõnastik

Lastekirjanduse sõnastik / autorid Reet Krusten, Krista Kumberg, Mare Müürsepp, Mari Niitra, Hille Ojala, Jaanika Palm, Malle Reidolv ja Ave Tarrend ; toimetanud Jaanika Palm ja Ülle Väljataga ; kujundus ja teostus: JDesign. – Tallinn : Eesti Lastekirjanduse Teabekeskus, 2006 ([Tallinn] : Puffet Invest). – 203 lk. –ISBN-13: 978-9985-9198-1-1.

„Lastekirjanduse sõnastik” (2006) on esimene süsteemne katse välja töötada eestikeelne lastekirjandusalane terminoloogia. Eeskujuks on olnud mujal maailmas ilmunud samalaadsed leksikonid ja kodumaised kirjandusteoreetilised teatmeteosed.

Sõnastik sisaldab 326 märksõna lastekirjanduse teooriast, ajaloost ning uurimisest, samuti lastekirjandusega seotud mõisteid rahvaluulest, esteetikast, kasvatusteadusest, raamatukogundusest jm. Mõistete lahtikirjutamisel on lähtutud lastekirjanduse spetsiifikast. Näited on pärit valdavalt eesti lastekirjandusest, aga ka maailma lastekirjanduse klassikast. Kasutaja leiab sõnastikust ka palju uusi, alles juurutamist vajavaid mõisteid ning olulisemate lastekirjanduses kasutust leidnud teemade (kool, töö, sõprus jmt) käsitlused.

Sõnastiku autorid Reet Krusten, Krista Kumberg, Mare Müürsepp, Mari Niitra, Hille Ojala, Jaanika Palm, Malle Reidolv ja Ave Tarrend (Mattheus) on Eesti Lastekirjanduse Teabekeskuse juures tegutseva lastekirjanduse uurijate töögrupi liikmed.

Sõnastik on mõeldud lastekirjanduse uurijatele, üliõpilastele, õpetajatele, raamatukoguhoidjatele, aga ka kõigile teistele, keda huvitab lastekirjandus.

Sõnastik on on avalikult kättesaadavad digitaalarhiivis DIGAR.