fbpx
Hüppa põhisisu juurde

29. ettelugemise päev 2022

Lastekirjanik Aino Pervik, foto Dimitri Kotjuhh

Vaata võitjate nimekirja siit alalehelt.

29. ettelugemise päeva eelteade. Täiendame infot siin alalehel jooksvalt.

20. oktoobril on Eestis ettelugemise päev, mille tähistamiseks toimub traditsiooniline üleriigiline 4. klasside ettelugemise võistlus.

Sel korral on ettelugemise võistlus pühendatud armastatud lastekirjanik Aino Pervikule, kes tähistas kevadel oma juubelisünnipäeva. Selle tähtsa sündmuse puhul kannab võistlus pealkirja „Ühes väikeses Perviku raamatus“ ning üheskoos loeme jutte ja lugusid lastekirjaniku loomingust. Nimekirja Perviku teostest näeb lastekirjanduse keskuse kodulehel olevalt autori profiililt.

Aino Pervik on ka ise rõhutanud ettelugemise olulisust ning toonud esile selle tähtsust lapse empaatiavõime arendamisel: „Väikesele unejutu kuulajale selgub, et sõnadega saab muudki ette võtta kui lausuda: ära tee! või: ei taha! Selgub, et sõnadest võivad tekkida kujutluspildid sellest, mida käega katsuda ei saagi. Siit saab alguse ka empaatiavõime, mis on üks inimese meeldivamaid omadusi.“

Ettelugemise võistlusest ootame osa võtma 4. klasside lapsi üle Eesti. Tallinnas toimuvale finaalile eelnevad maakondlikud võistlused, mida viivad läbi maakondade keskraamatukogude lasteosakonnad.

Vabariiklik finaalvõistlus toimub Eesti Lastekirjanduse Keskuses laupäeval, 22. oktoobril 2022 kell 12. Ootame osalema iga maakonna ning Tallinna ja Tartu 4. klasside parimaid ettelugejaid. Palume ettelugejaid tulla võistlusele vaid ühe saatjaga.

Tekstide valikul arvestage, et ettelugemiseks on aega kuni 3 minutit ja teksti loetakse raamatust (mitte paberilehelt).

Maakondade esindajate nimed ja ettelugemisele tulevate raamatute/juttude pealkirjad palume teatada 20. oktoobriks Anne Kõrgele, annek@elk.ee.

Finaalis hindab lugemist kolmeliikmeline žürii, kuhu kuuluvad lastega tegelevad spetsialistid.

Võistluse vaheajal pakutakse osalejatele  meelelahutust ja kehakinnitust.

Päeva programm lõppeb hiljemalt kell 16.00.

COVID-19 info: osalejad peavad üritusel järgima vabariigi valitsuse kehtestatud reegleid ja piiranguid.

Kohtumiseni!