fbpx
Hüppa põhisisu juurde

10. ettelugemise päev 2003

20. oktoobril 10. ettelugemise päev, mis sel korral kannab pealkirja “Tark mees taskus”.

Nüüd juba hea kombe kohaselt tuleb kõigil kasvõi kohe panna valmis just need raamatud ja otsida neist välja just need leheküljed, mida juba ammu oli soov teistega jagada. Niisiis – valmistugem järjekordseks ettelugemise päevaks kodus, koolis ja kustahes mujal, kus leidub entusiastlikke ettelugejaid ja tänulikke kuulajaid.

Aasta 2003 on kuulutatud Kreutzwaldi aastaks. Rikastagu siis meie tänavust lugemisrepertuaari Kreutzwaldi “Kalevipoja” lood ja muinasjutud. Kreutzwaldilt on laenatud ka seekordse ettelugemise päeva moto TARK MEES TASKUS, millel on ühest muinasjutust märksa laiem tähendus. On ju eesti omade ja ehtsate muinasjuttude valik ammendamatu, nende kuulata soovijate hulk lõpmatu. Abiks kodusele raamaturiiulile leiab alati lisa igast raamatukogust.

Tänavusel ettelugemise päeval on raamaturahvale ka üllatus. Nimelt on meie võrratul kunstnikust ja kirjanikust metsavanal Edgar Valteril ilmunud taas uudisteos, pealkirjaks “Natuke naljakad pildid”. See muhe pildiraamat on kogupereraamatuna sobiv väga mitmel moel, eelkõige fantaasia äratuseks ja naljasoone kosutuseks. 20. oktoobril toimub 17-s Eestimaa lasteraamatukogus selle rõõmsa raamatu esitlus. Asjakohast informatsiooni saab kohalikest keskraamatukogudest.

Ja lõpetuseks – ega sügis nii sünge olegi, kui ettelugemised tõeliselt käima panna!

Eesti Lastekirjanduse Teabekeskus