fbpx
Hüppa põhisisu juurde

28. ettelugemise päev 2021

Oktoobris tähistatakse Eestis juba 28. korda ettelugemise päeva ja traditsiooniliselt toimub selle tähistamiseks vabariiklik ettelugemise võistlus, millest võtavad osa 4. klasside õpilased.

Sel korral pühendame 4. klasside ettelugemisvõistluse juttudele metsast ja pealkirjaks sobib võistlusele hästi vanasõna „Ega mets tühi ole“. Oleme harjunud nimetama end metsarahvaks – mets on meile antud eelnevatelt põlvkondadelt, meie peame hoidma metsa väärikust ja andma selle rikkuse edasi.

Metsa teemat leiab nii lastekirjandusest kui ka folkloorist hulgaliselt. Metsas tegutsevad loomad, linnud, üleloomulikud ja loomulikud tegelased. Metsas matkatakse, seigeldakse, hoolitsetakse kõhutäie eest, elatakse… Me ei piira jutuvalikut ühegi soovitusnimekirjaga. Inspiratsiooni võib leida näiteks Tartu Linnaraamatukogu andmebaasist Arkaadia või 8. septembril toimuvalt muinasjutukonverentsilt Haapsalust, mis kannab nime „Miks mets kohiseb?“

Palume tekstide valikul arvestada, et ettelugemiseks on aega kuni 3 minutit.

23. oktoobril 2021 lastekirjanduse keskuses toimuvale finaalvõistlusele eelnevad maakondlikud voorud ning Tallinna ja Tartu linna võistlused, mille läbiviimisel palume abi keskraamatukogude lasteosakondadelt ja Tallinna klassiõpetajatelt.

Tallinna eelvoor toimub lastekirjanduse keskuses 22. oktoobril kell 14.00. Info eelvooru kohta õpetaja Kaia Riksonilt aadressil kaiarikson@gmail.com.

Head lugemist!

Lisainfo: Anne Kõrge, annek@elk.ee või 617 7237