fbpx
Hüppa põhisisu juurde

28. ettelugemise päev 2021

20. oktoobril on Eestis ettelugemise päev ja traditsiooniliselt toimub selle tähistamiseks üleriigiline 4. klasside ettelugemise võistlus.

Sel korral pühendame võistluse juttudele metsast ja inspiratsiooni leidsime vanasõnast „Ega mets tühi ole“. Oleme harjunud nimetama end metsarahvaks – mets on meile antud eelnevatelt põlvkondadelt, meie peame hoidma metsa väärikust ja andma selle rikkuse edasi.

Metsas tegutsevad loomad, linnud, üleloomulikud ja loomulikud tegelased. Metsas matkatakse, seigeldakse, hoolitsetakse kõhutäie eest, elatakse… Metsa teemat leiab nii lastekirjandusest kui ka folkloorist, seega ei piira me jutuvalikut ühegi soovitusnimekirjaga.

Ettelugemise võistlusest ootame osa võtma 4. klasside lapsi üle Eesti. Tallinnas toimuvale finaalile eelnevad maakondlikud võistlused, mida viivad läbi maakondade keskraamatukogude lasteosakonnad ja Tallinna klassiõpetajad.

Tallinna eelvoor toimub lastekirjanduse keskuses 22. oktoobril kell 14.00. Infot eelvooru kohta saab õpetaja Kaia Riksonilt aadressil kaiarikson@gmail.com.

Vabariiklik finaalvõistlus toimub Eesti Lastekirjanduse Keskuses laupäeval, 23. oktoobril 2021 kell 12. Ootame osalema iga maakonna ning Tallinna ja Tartu 4. klasside parimaid ettelugejaid. Palume ettelugejaid tulla võistlusele vaid ühe saatjaga.

Tekstide valikul arvestage, et ettelugemiseks on aega kuni 3 minutit ja teksti loetakse raamatust (mitte paberilehelt).

Maakondade esindajate nimed ja ettelugemisele tulevate raamatute/juttude pealkirjad palume teatada 21. oktoobriks Anne Kõrgele, annek@elk.ee.

Finaalvõistlust veab Ell Juhani. Lugemist hindab žürii koosseisus Kadi Jaanisoo-Kuld (ETV toimetaja-saatejuht), Kadri Tiisel (ERR-i lasteportaali Lasteekraan.ee pikaajaline toimetaja) ja Anneli Kengsepp (Eesti Lastekirjanduse Keskuse arendusjuht).

Võistluse vaheajal tutvustatakse osalejatele keskuse põhjamaist tegelusnäitust „Raamatuuputus“ ja pakutakse kehakinnitust.

Võistluse lõppedes ootab tublisid lugejaid Eesti Loodusmuuseum (Lai 29a) ja külastame näitust “Hirmus armas nahkhiir”, mis toob vaatajate ette nahkhiirte salapärase elu ja olu. Jalutada saab öises metsas, jälgida järve ääres toituvat nahkhiirt, külastada mugavas toasoojuses talvist koobast ja lennata nahkhiirega suveöös.

Päeva programm lõppeb hiljemalt kell 16.00.

Üritusel osalemiseks palume ettelugejate saatjatelt vaktsineerimistõendit, COVID-19 läbipõdemist või negatiivset testitulemust kinnitavat tõendit. Kontrollimine toimub enne ürituse algust registreerumisel ja kiirtestimise võimalust keskuses ei ole.

Kohtumiseni!