fbpx
Hüppa põhisisu juurde

14. ettelugemise päev 2007

20. oktoober on ETTELUGEMISE PÄEV. Juba rohkem kui tosin korda on eestimaalased sel päeval püüdnud leida hetke raamatu jaoks ja mis peamine – jaganud seda ka oma lähikondsetega. Neile, kes alles inspiratsiooni otsivad, soovitame lähtuda selle aasta ettelugemise päeva motost „LOEME LINDGRENIT“.

Kahtlemata pakkus selleks ainet Astrid Lindgreni 100. sünniaastapäev, mida maailm tähistab tänavu sügisel. Olgu see hea põhjus tuletada meelde Astrid Lindgreni suurepäraseid raamatuid, mida eesti keelde tõlgituna on terve riiulitäis ja mille lugemine polegi kohustuslik, vaid lausa endastmõistetav.
See Eestimaal nüüd juba traditsiooniline päev annab hea võimaluse värskendada tutvust suure lastekirjaniku loominguga. Kes vähegi vaevub sirvima Lindgreni raamatuid, leiab oma kuulajatele suurema vaevata kohast ettelugemist.
Pealegi on ju igaühel meist oma maiuspalad, olgu see siis „Vennad Lõvisüdamed“, „Bullerby lapsed“, „Vahtramäe Emil“, „Pipi Pikksukk“, „Meisterdetektiiv Blomkvist“, „Mio, mu Mio“ või mõni teine lugu. Neid tahaks ikka ja jälle kuulata!
Abiks kodusele raamaturiiulile leiab alati lisa igast raamatukogust.

Olgu selle sügise ettelugemise päev kõigile asjaosalistele oodatud ja meeldejääv!

Eesti Lastekirjanduse Keskus