fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Tallinn Music Week 8. aprillil lastekirjanduse keskuses

2.–8. aprillini 2018 toimub Tallinnas taas linnafestival Tallinn Music Week (TMW), mille üheks osaks on juba teist aastat järjest lasteprogramm.

Lastekirjanduse keskuses toimuvad 7–16aastaste lastega peredele pühapäeval, 8. aprillil muusikaga seonduvad töötoad, et ühiselt muusikamaailmaga lähemat tutvust teha, saada innustust ja tagasisidet professionaalidelt ning vahetu emotsiooni isetegemisest.

Osalemine on tasuta ning eelregistreerumine töötubadesse toimub samal päeval.

Pühapäev, 8. aprill
Töötoad Eesti Lastekirjanduse Keskuses (Pikk 73)

12.00 TMW Lastelava avakontsert: Silver Sepp
13.00–13.50 Töötoad: Silver Sepp, Kätlin Vainola, Heidy Purga, Taavi Tulev, Kertu Sillaste
13.50–14.00 Vaheaeg
14.00–15.00 Töötoad: Andre Maaker, Genka, Vajé, Taavi Tulev, Kertu

Silver Sepp: kontsert

Silver Sepp tuleb, kaasas naelapillid, kanalisatsioonitorud, jalgratta rattad ja muud aborigeensed algheli-pillid, kuid võibolla toob ta kontserdil päevavalgele mõne teepealt leitud tirina või kumina, mida praegu veel tema kummaliste muusikainstrumentide hulgas ei ole. Laval segunevad fantaasiapillid Silveri autorilaulude ja improvisatsioonidega, mida täiendavad ambientsed kajakarjed, juhul kui mõni peaks akendest mööda lendama.

Töötubade tutvustused:

Silver Sepp: fantaasiapillide töötuba

Muusika on kõikjal. Ta hiilib su aknavahelt sisse tuulehoogude ja ulumisega, hakkab kumisema trepiastmeid pidi kõndides, heliseb köögis ema pottides ja kaussides. Muusikat on mitmesugust. Mõne jaoks mürgel ja madistamine, mõne jaoks vaikusest algav kuulamine ja kaasa laulmine. Silver Sepa töötoas kuulatakse asjade sisse, millel ei paista esmapilgul muusikaga mingit seost olevat. Otsitakse koos vaikuse sümfooniat ja luuakse maailma helinate saateks sõnu ja lauluviise.

Taavi Tulev: helide töötuba

Taavi Tulev on elektronmuusik, loodushelide salvestaja, ta kujundab helidega ruume. Peamiselt puutub ta kokku süntesaatorite, mikrofonide ning erineva helisalvestuse ning töötlusega. Töötoas tutvustab Taavi üht lihtsat viisi, kuidas luua elektrooniline interaktiivne heliinstallatsioon. See on heliinstallatsioon, mida inimesed saavad kätega katsuda ja see reageerib vastavalt puudutusele.

Heidy Purga: DJ-töötuba

DJ töötoas saab näha ja proovida DJ ametit. Kõik saavad kätt proovida nii vinüülimängijatel ja teistel elektroonilistel masinatel ja muidugi ka DJ mikserpuldil, et laule kokku miksida.

Kertu Sillaste: plaadiümbrise töötuba

Kertu Sillaste on illustraator ja kunstiõpetaja, kes juhib ka Eesti Lastekirjanduse Keskuse kunstikambrit. Tema juhendamisel tuleb üleilmsele tähelennule hoogu juurde andev kunstitöö igaühel hästi välja. Kasutades üht vana ja tõhusat tehnikat saab sel korral luua plaadiümbrise oma Tallinn Music Week lemmikesinejale. Lastekirjanduse keskuse pööningul ootab selleks puhuks hulk ägedaid töövahendeid ja -materjale.

Kätlin Vainola: loovkirjutamise töötuba

Kui klaveril oleks pliiats, siis millise luuletuse ta kirjutaks? Kuidas võiks kõlada heliredel paberil? Mida räägib vihm? Mida vastab tuul? Kätlin Vainolaga aitab otsida kõikvõimalikke nippe, kuidas tõlkida helisid sõnadesse ning panna kirja muusikast sündivaid tundeid ja mõtteid. Kätlin Vainola on armastatud lastekirjanik, kes juhendab ka lastekirjanduse keskuse loovkirjutamise huviringi tegevust.

Andre Maaker: ukulele töötuba

Mitmekülgne kitarrist Andre Maaker jagab lastele (ja miks mitte ka nende vanematele) oma pillimänguoskusi ja lugusid. Töötoas tutvutakse ukulelega ja õpitakse koos ära ühe loo meloodia ja akordisaade. Eelnev pillimänguoskus ei ole oluline. Kaasa võta võimalusel oma pill. Töötuba saab olema hõrk ja vaba nagu pühapäeva pärastlõuna. Ukuleled toob kaasamängimiseks Stanford Music.

Vajé: popmuusika töötuba

Vajé ehk „Viljandist armeenlane ja eestlane” said tuule tiibadesse Eesti Laulul ning jagavad oma mõtteid muusika loomisest ja produtseerimisest. Koos tehakse biite ja uuritakse, kust ja kuidas lood tulevad.

Genka: räpi töötuba

Genkaga koos selgitatakse välja, mis räpmuusika ja hiphop on. Miks riimide tegemine ja luuletamine lahe on? Kuidas ja millest ühte räpilugu teha? Eelnevalt võib välja mõelda mingeid lahedaid riime või riimuvaid sõnu. Kaasa võtta julgus, uudishimu ning paber ja pliiats. Prooviks koos ühe ägeda räpiloo teha? Henry Kõrvits ehk artistinimega GENKA, on Eestis üks tuntumaid hiphop artiste, kes on tegutsenud muusikamaastikul juba üle 20 aasta.

Lasteprogrammiga soovitakse tähelepanu juhtida koolilaste muusikaharrastusele laiemalt ning sellele, et ligipääs muusikale peab olema tagatud kõigile nii erinevatest vanusegruppidest, kogukondadest kui keelekeskkondadest pärit inimestele.

TMW 2018 lasteprogrammi koostööpartnerid on Eesti Lastekirjanduse Keskus, ERR, Hasartmängumaksu Nõukogu, Stanford Music ning huvi- ja muusikakoolid üle Eesti.