fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Koolinoorte kirjandusliku mälumängusarja kolmas hooaeg alustab sügisel

Seiklusmangu-finaal-2015a2016. aasta sügisel toimub taas Tallinna ja Harjumaa 5.–7. klasside õpilastele mõeldud kirjanduslik mälumäng. Sel aastal on fookuses kirjanik Astrid Lindgreni kolm ümmarguse sünnipäevani jõudnud raamatut: „Meisterdetektiiv Blomkvist” – 70, „Hulkur Rasmus” – 60 ja „Röövlitütar Ronja” – 35.

Lindgrenimängus ootavad osalejaid ees põnevad küsimused, ristsõnad ning loomingulisust nõudvad praktilised ülesanded. Kasuks tuleb eelpool nimetatud raamatute ja mängu läbiviivate asutustega tutvumine. Kõik küsimused ja ülesanded loob Pärnus üle 12 aasta sarnaseid mälumänge korraldanud Jaak Känd. Mängujuhid ja kohtunikud on NUKU teatri, Eesti Lastekirjanduse Keskuse ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi töötajad.

Igast koolist ootame üht võistkonda, kuhu kuulub viis liiget. Eelvoor toimub 12. oktoobril, poolfinaal 9. novembril ning finaalmäng 23. novembril. Mängujuhend.
Registreeruda sai kuni 19. septembrini SIIN.

Varem on toimunud kirjanduslikud mälumängud Durrelimäng ja Seiklusmäng. Sarja korraldavad Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum ning NUKU teater ja muuseum. Sarja eesmärk on tõsta koolilaste lugemis- ja teatrihuvi ning erinevate ülesannete kaudu arendada lastes mõtlemisoskust ja loomingulisust. See on hea võimalus veeta aega, saades uusi teadmisi nii teatri kui ka kirjanduse valdkonnast ning õppida meeskonnas töötamist.

RR_logo_pruun

Mälumängu toetab Rahva Raamat.

Lisainfo
Hannele Känd
NUKU teater ja muuseum
tel 5669 8839 / hannele.kand@nuku.ee