fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Illustratsioonikursus täiskasvanutele „Lugude jutustamise kunst”

Aeg: 1.03. – 7.06.2018 kell 18.00–20.00

Tundide arv: 14, à 2h, kokku 37 akadeemilist kontakttundi.

Koht: Eesti Lastekirjanduse Keskus

Juhendaja: Gerda Märtens, www.gerdamartens.com

Maksimaalne osalejate arv: 12

NB! Registreerimine on lõppenud, kohad on täis.

Illustratsioonikursus „Lugude jutustamise kunst” on mõeldud täiskasvanud kunstihuvilistele (alates keskkooliealistest), kes soovivad õppida illustreerima ja seejuures ka ise üles ehitama väga head raamatuprojekti. Tegu on baaskursusega, nii et osalemise eelduseks on vaid joonistamisrõõm, kuid kuna programm käib metoodiliselt läbi kõik olulisimad aspektid pildiraamatu loomisel, siis on see kasulik ka juba väikese kogemusega raamatukunstnikele. Illustreeritud raamatuid on olemas samavõrra erinevaid, kui on olemas erinevaid lugejaid – seega ei ole ka kursusel valmivate raamatute sihtgrupp tingimata lapsed.
Töö raamatu illustratsioonide kallal toimub samm-sammult kohapeal praktilistes tundides, mis varieeruvad praktilist tööd toetavate seminaridega. Üle ühe tunni toimuvad seminarid pakuvad praktilisi näpunäiteid ning teooriaid, mille abil raamatuillustratsiooni maailm enda jaoks lahti muukida ning selle mehaanika enda takti järgi tööle panna. Inspiratsiooni ammutamiseks analüüsime tuntud kunstnike töid ja tutvume rahvusvaheliselt tunnustatud pildiraamatutega.

Lisaks raamatute tegemisele ja raamatute tegijatele tuleb jutuks ka illustraatori töö pragmaatilisem osa ning teekond kirjastamiseni. Külalisena esineb professionaal kirjastusmaailmast.

Kursuse eesmärgiks on luua ühe raamatuprojekti visandatud struktuur ehk storyboard, vähemalt kolm sisuillustratsiooni ja kaas, mis võimaldaks tulevast raamatut esitleda kirjastusprojektina. Selle tulemuse saavutamiseks on vajalik ka iseseisev töö.

Sobiva tehnika illustratsioonide teostamiseks valib igaüks ise või koostöös juhendajaga. Valik erinäolisi tekste, millel projektid põhinevad, tulevad kaasa koos kursusega. Juhendamine on individuaalne ja toimub lisaks tundidele ka konsultatsioonidena e-maili teel. E-mailile saabuvad ka tundide kokkuvõtted ja veebilingid lisamaterjalile.

Registreerimise kinnitab osavõtutasu maksmine vastavalt 8. või 20. veebruariks.

Osalemise soovi või küsimuste korral võtke juhendajaga ühendust aadressil gerda.mrtens@gmail.com.

PROGRAMM:

1 – Sissejuhatus kursusesse ning raamatuprojekti. Mis on illustratsioon ja pildiraamatu roll ning kuidas nad töötavad? Ülevaade illustratsiooni ajaloost. Praktiline ülesanne. Tutvumine.

2 – Illustratsiooni erinevad rakendused ja žanrid. Kuidas on pildiraamat üles ehitatud ning milline on vajalik eeltöö enne illustreerima asumist? Storyboard.

3 – Praktiline töö ja individuaalne konsultatsioon.

4 – Piltide salakeel – kuidas rääkida lugejaga läbi pildikompositsiooni? Illustratsioonistiilid kui erinevad keeled ja jutustamise viisid.

5 – Praktiline töö ja individuaalne konsultatsioon.

6 – Kuidas luua efektne ja sisuga kooskõlas pildiraamatu kaas? Milliseid autoritehnikaid kasutavad tunnustatud kunstnikud?

7 – Praktiline töö ja individuaalne konsultatsioon.

8 – Kuidas teha end ja oma tööd nähtavaks kirjastusturul? Kuidas
näeb välja professionaalne portfoolio?

9 – Praktiline töö ja individuaalne konsultatsioon.

10 – Kuidas toimub koostöö kirjastusega ning mis saab pärast tellitud illustratsioonide valmimist? Millised on iga-aastased professionaalsed sündmused ning võimalused enesetäienduseks? Rahvusvahelised ja kodumaised konkursid.

11 – Praktiline töö ja individuaalne konsultatsioon.

12 – Külalisseminar. Külaline kirjastusmaailmast.

13 – Praktiline töö ja individuaalne konsultatsioon.

14 – PROJEKTIDE PRESENTATSIOON. Külaline.