fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Tartu IV lugemisseminar lasteaiaõpetajatele 12. novembril

12. novembril 2018 toimub Tartu Loodusmajas (Lille 10) Tartu IV lugemisseminar lasteaiaõpetajatele „Lood kaante vahelt välja“. Igale Tartu linnas asuvale lasteaiale on broneeritud üks tasuta koht.

PÄEVAKAVA:

10:00 – 11:00 Jaanika Palm. Värskemast lastekirjandusest

11:00 – 11:15 Kohvipaus

11:15 – 13:00 Nadine Marsault, Jaanika Monroc. Pildiraamat kui sõber ja abimees (vaheajaga).

13:00 – 14:00 lõuna omal käel

14:00 – 15:30 Maili Liinev. Lugemisjooga (riietuda mugavalt)

Koolituse eesmärk on toetada ja juhendada lasteaedade õpetajaid laste lugema õpetamisel ja neis raamatuhuvi tekitamisel. Tänavuse koolituse teljeks on raamatulugude kaante vahel välja toomine – nii liikumisega kui visuaalselt, pildiraamatute abiga. Lisaks lugemisjoogale ja pildiraamatute kasutamisele, saab koolitusel ülevaate värskemast lastekirjandusest. Korraldaja on Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakond koostöös Eesti Lastekirjanduse Keskusega.

JAANIKA PALM  on lastekirjanduse uurija, Muhvi auhinna laureaat, mis tunnustab parimaid lastekirjanduse teemade kajastajaid trükisõnas. Jaanika on  „Lastekirjanduse sõnastiku” (2006) ja kogumiku „Eesti laste- ja noortekirjandus 1991–2012” (2014) üks autoreid ning koostanud lasteraamatuid („Minu esimene raamat” 2008, „Laste rõõm II” 2012, „Sünnipäevalood” 2013). Jaanika tutvustab värsket lastekirjandust.

MAILI LIINEV on MTÜ Hooling koolitaja ja eripedagoog-nõustaja, Eesti Lugemisühingu juhatuse liige, koolitusjuht ja projekti “Lugemispesa” üks loojatest. Koolitusel tutvustab Maili praktilist lugemisjoogat, mis pakub võimalust õpetada tähed selgeks läbi loovliikumise ning aitab lapsel keskenduda ja lõõgastuda. Lugemisjooga abil on võimalik tegeleda ka düsleksia ning teiste lugemisega seotud probleemide lahendamisega.

NADINE MARSAULT (Prantsusmaa) ja JAANIKA MONROC on alushariduse pedagoogid ja Tallinna Memme Musi lasteaia prantsuse keele õpetajad, kelle koolitus “Pildiraamat kui sõber ja abimees” on fantastiliseks võimaluseks õppida, kuidas pildiraamatuid töös lasteaialastega paremini kasutada.

Registreerumine on lõppenud, kohtumiseni seminaril!

Lisainfo: Kristiina Avik, Tartu LV kultuuriosakond
kristiina.avik@raad.tartu.ee
tel 7361359