fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Lugemisprojekt MEIE VÄIKE RAAMATUKOGU: Saame tuttavaks lastekirjanike ja illustraatoritega

Kirjastus Päike ja Pilv ootab Eesti kooliraamatukogusid ja koolide 1.–2. klasse liituma rahvusvahelise projektiga „Meie väike raamatukogu”! Projektis osalevad koolid, raamatukogud ja kirjastused Lätist, Poolast ja Sloveeniast. Projekti kaasrahastab Euroopa Liidu programm „Loov Euroopa” ja toetab Eesti Lastekirjanduse Keskus.

Lugedes õpime tundma enda ja teiste emotsioone, samuti mõistma ja aktsepteerima sotsiaalseid põhimõtteid ja suhteid. Lugedes areneb väljendusoskus, mälu ja mõtlemine. Õpilased, kes loevad 30 minutit päevas, saavutavad oluliselt paremaid õpitulemusi kui need, kes ei loe.

„Meie väike raamatukogu” on mõeldud 1.–2. klassi õpilastele. Projekti tegevused rikastavad emakeele, kunsti-, töö- või loodusõpetuse tunde, kuid need sobivad ka nt temaatilise klassiõhtu läbiviimiseks vm.

Koolide jaoks kestab projekt 1. septembrist 2018 12. juunini 2019. Iga projektis osalev klass valib ise, millal ta mingeid tegevusi läbi viib.

Projekti käigus loetakse 6 lasteraamatut, mille autoriteks on Hilli Rand Eestist, Peter Svetina ja Majda Koren Sloveeniast, Przemysław Wechterowicz Poolast ning Mārtiņš Zutis Lätist.

Registreerunud klassid saavad õppeaasta alguses komplekti, mis koosneb 6 raamatust ja kuni 25 ühesugusest temaatilisest töövihikust. Registreerunud klasside õpetajatele saadetakse samal ajal täpsemad juhised. Tegevusi võib vabalt valida või mõelda välja omi.

Õppeaasta jooksul toimuvad kohtumised nii Eesti kui ka Läti, Poola ja Sloveenia kirjanike ja illustraatoritega.

Komplekti hind: raamatukomplekti saab osta 45 euro eest. Iga komplektiga saab kaasa kuni 25 ühesugust tasuta töövihikut (sõltuvalt osalevate laste arvust), mis sisaldavad mõistatusi ja ülesandeid raamatute teemadel.

Projektiga saab liituda kuni 28. septembrini 2018.

Projekti täpsem kirjeldus

Taotlusvorm

Põnevat lugemist!

Lisainfo:
Katrin Reinmaa
katrin.reinmaa@paikejapilv.ee
www.paikejapilv.ee