fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Mälumängusari

DurrellEesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum ning NUKU teater ja muuseum korraldavad õpilastele alates 2014. aastast sügiseti mälumängusarja. Klassikaliste mälumänguküsimuste, loominguliste ülesannete, ristsõnade ja muude tegemiste käigus selgitatakse välja parimad Tallinna ja Harjumaa noored raamatuseikluslikud mälumängurid.

Küsimusi ja ülesandeid koostab Pärnus üle 12 aasta mälumänge läbi viinud Jaak Känd. Mängujuhid ja kohtunikud on NUKU teatri ja muuseumi, Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi töötajad. Mälumängusarjas osalevad 5.–7. klassi õpilaste viieliikmelised võistkonnad. Igast koolist võistleb üks võistkond.

2016. aasta sügisel toimuva mängu fookuses on kirjanik Astrid Lindgreni kolm ümmarguse sünnipäevani jõudnud raamatut: „Meisterdetektiiv Blomkvist” – 70, „Hulkur Rasmus” – 60 ja „Röövlitütar Ronja” – 35.

Igast koolist ootame üht võistkonda, kuhu kuulub viis liiget. Eelvoor toimub 19. oktoobril, poolfinaal 9. novembril ning finaalmäng 23. novembril. Registreerumine on avatud SIIN.

2015. aastal toimus mälumängusari nime all “Durrelimäng”. Tähelepanu pöörati Gerald Durrelli 90. sünniaastapäevale ja mälumängus keskenduti tema raamatutele “Minu pere ja muud loomad”, “Linnud, loomad ja sugulased” ning “Loomaaed saarel”.

2015.a mängu esikolmik:

1. koht Tallinna Muusikakeskkool
2. koht Tallinna Kristiine Gümnaasium
3. koht Kose Gümnaasium

2014. aastal aga tähistati “Seiklusmänguga” mitme raamatu juubelit – 140 aastat möödus Jules Verne’i seiklusraamatu “Saladuslik saar” väljaandmisest, 130 aastat Mark Twaini raamatu “Huckelberry Finni seiklused” väljaandmisest ja 120 aastat Rudyard Kiplingi “Džungliraamatu” väljaandmisest.

2014.a mängu esikolmik:

1. koht Tallinna Muusikakeskkool
2. koht Tallinna Kristiine Gümnaasium
3. koht Tallinna Lilleküla Gümnaasium

Lisainfo: http://nuku.ee/malumang