fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Raamatukogudele XIII Nukitsa konkursist

Algab XIII Nukitsa konkurss!

Taas on algamas Nukitsa konkurss, et selgitada välja laste kahe viimase aasta lemmikkirjanik ja illustraator.

Võistlevad 2014. ja 2015. aastal ilmunud algupärase lastekirjanduse esmatrükid. Hääletada võivad kuni 16-aastased lugejad, andes ühe hääle kirjanikutööle (tekst) ja teise hääle kunstnikutööle (illustratsioonid). Hääletamist korraldavad kohalikud lapsi teenindavad raamatukogud eesotsas maakonna/linna keskraamatukogu lasteosakonnaga.

Hääletamine võib alata nimestike raamatukokku saabumise hetkest ja kesta kuni 20. veebruarini 2016. Pärast hääletuse lõppu kogub keskraamatukogu lasteosakond oma maakonna/linna hääletussedelid kokku, teeb tulemustest kokkuvõtte ja edastab selle hiljemalt 1. märtsiks lastekirjanduse keskusele. Juhised kokkuvõtte tegemiseks ja edasise tegevuskava saadame teile veebruaris.

XIII Nukitsa konkursi pidulik lõpetamine toimub 2. aprillil 2016 Eesti Lastekirjanduse Keskuses. Lõpetamisele ootame lisaks auhinnasaajatele hääletuses osalenud lapsi, kes valitakse loosi teel proportsionaalselt maakondades/linnades hääletanute arvuga.

Täpsustusi hääletuse korraldamiseks

Võistlevate raamatute nimestik ja hääletussedeli alus on kirjale lisatud eraldi failina. Kogu info on üleval ka lastekirjanduse keskuse kodulehel www.elk.ee.

Nimestik koosneb kahest osast:

  1. Võistleb kirjanik – eesti kirjanike raamatute esmatrükid;
  2. Võistleb kunstnik – eesti kunstnike esmakordselt trükis avaldatud raamatuillustratsioonid.

Hindamisel on 207 raamatut (185 kirjaniku- ja 186 kunstnikutööd). Nimestikus on raamatud, mis jõudsid Lastekirjanduse keskusesse hiljemalt 1. detsembriks 2015. Hiljem saabunud raamatud lähevad järgmise konkursi nimestikku. Välja jäid enam kui kahe autori tekstiga või kunstniku piltidega kogumikud, laste omalooming, puhtakujuline aime- ja teatmekirjandus, värvimisraamatud, õppekirjandus, jadaväljaanded ja väga vähese leidumusega teosed. Raamatud on nimestikus vanuseastmete kaupa: väiksemate laste raamatud (0–7 eluaastat), suuremate laste raamatud (8–12 eluaastat) ning noorteraamatud (13–16 eluaastat). Muidugi võib iga vastaja valida oma lemmikuks ükskõik millise raamatu sõltumata vanuseastmest. Nimestikku võib laste jaoks lihtsustada, eemaldades trükiandmed (väljaandmise koht, kirjastus, aasta).

Hea on, kui vastajad näevad valiku tegemisel nii raamatuid kui ka nimestikku. Soovitav on näituse või eraldi riiuli koostamine, kuid iga raamatukogu tegutsegu vastavalt oma võimalustele.

Hääletamine on vabatahtlik ja iga osaleja saab täita ainult ühe hääletussedeli. Arvesse lähevad kõik sedelid, millel vähemalt üks raamat on tuvastatav. Vajadusel võib last hääletussedeli täitmisel abistada, jäädes samas tema valiku suhtes erapooletuks.

E-hääletuse avame jaanuaris keskuse kodulehel. Meil on hea meel, kui lisate e-hääletuse lingi oma kodulehele. Selleks sobiv reklaambänner on lisatud kirjale.

Tervitades ja häid pühi soovides,
Triin Soone
Eesti Lastekirjanduse Keskuse direktor

 

Info: Anneli Kengsepp
6177231, anneli@elk.ee