fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Kursus lastele ja noortele „Film paberile ja purki!” 21.–24. märtsil

film kirja ja putki värvOled kindlasti vaadanud oma elus päris palju animafilme. Aga kas oled mõelnud sellele, kuidas need sünnivad? Üks asi, mida on vaja, on kindlasti hea mõte. Seejärel tuleb stsenaariumi kirjapanek. Ja siis… Aga tule parem vaheajal Eesti Lastekirjanduse Keskusesse ja proovi ise järele, kuidas see asi käib!

Esimesel kahel päeval siseneme loovkirjutamise põnevasse maailma. Mängime sõnade, lausete ja lugudega. Mõtleme välja lahedad tegelased. Nuputame, mida nad teha võiks. Vaatame, mis veel juhtub! Kirjutame ka valmis oma animafilmi stsenaariumi.

Seejärel on meil kaks päeva aega, et üheskoos see stsenaarium ekraanil ellu kutsuda. Nukufilmi Lastestuudio tuleb oma tehnika ja teadmistega appi, et see, mis kirja pandi, saaks ka filmiks. Mõte saab teoks ja kujutluses sündinud karakterid joonistame käegakatsutavateks tegelasteks, loome nende ümber maailma ning animeerime neile kirjutatud seiklusi läbi elama. Ja kui pildid jooksma paneme, ongi lugu saanud filmiks!

Osalema on oodatud lapsed alates 3. klassist.
Kursus toimub 21.–24. märtsini 2016 kell 14.00–16.30 lastekirjanduse keskuses, Pikk tn 73.
Osalustasu on 55 eurot. Hind sisaldab snäkki ja kõiki materjale.

Registreeruda saab siin

***
Kursus toimub Nukufilmi Lastestuudio ja Eesti Lastekirjanduse Keskuse koostöös. Stsenaariumi kirjutamist õpetab lastekirjanik ja ELK loovkirjutamise ringi juhendaja Kätlin Vainola. Animatsiooniõpet viivad läbi NFLS juhendajad Sondra Lampmann ja Erik Alunurm, kes on üle kümne aastat tutvustanud lastele animatsiooni võlumaailma. Süsteemse lühikursuse jooksul omandavad õpilased kasulikke võtteid loovaks kirjutamiseks, tutvuvad stsenaariumi kirjutamise põhitõdedega, teevad läbi animafilmi loomise etapid ja kursuse lõpuks valmib lühifilm.