fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Kursus lastele ja noortele „Film paberile ja purki!” 13.–16. juunil

Film-kirja-ja-purki-suvi-2016Oled kindlasti vaadanud oma elus päris palju animafilme. Aga kas oled mõelnud sellele, kuidas need sünnivad? Üks asi, mida on vaja, on kindlasti hea mõte. Seejärel tuleb stsenaariumi kirjapanek. Ja siis… Aga tule parem vaheajal Eesti Lastekirjanduse Keskusesse ja proovi ise järele, kuidas see asi käib!

Esimesel kahel päeval siseneme loovkirjutamise põnevasse maailma. Mängime sõnade, lausete ja lugudega. Mõtleme välja lahedad tegelased. Nuputame, mida nad teha võiksid. Vaatame, mis veel juhtub! Kirjutame ka valmis oma animafilmi stsenaariumi.

Seejärel on meil kaks päeva aega, et üheskoos stsenaarium ekraanil ellu kutsuda. Nukufilmi Lastestuudio tuleb oma tehnika ja teadmistega appi, et kirjapandu filmiks saaks. Mõte saab teoks ja kujutluses sündinud karakterid joonistame käegakatsutavateks tegelasteks, loome nende ümber maailma ning animeerime neile kirjutatud seiklusi läbi elama. Ja kui pildid jooksma paneme, ongi lugu saanud filmiks!

Osalema on oodatud lapsed alates 3. klassist.
Kursus toimub 13.–16. juunil 2016 kell 14.00–16.30
Eesti Lastekirjanduse Keskuses, Pikk tn 73
Osalustasu on 55 eurot. Hind sisaldab kõiki materjale ja snäkki.

Registreeruda saab SIIN

***

Kursus toimub Nukufilmi Lastestuudio ja Eesti Lastekirjanduse Keskuse koostöös. Stsenaariumi kirjutamist õpetab lastekirjanik ja ELK loovkirjutamise ringi juhendaja Kätlin Vainola. Animatsiooniõpet viivad läbi NFLS juhendajad Sondra Lampmann ja Erik Alunurm, kes on üle kümne aastat tutvustanud lastele animatsiooni võlumaailma. Süsteemse lühikursuse jooksul omandavad õpilased kasulikke võtteid loovaks kirjutamiseks, tutvuvad stsenaariumi kirjutamise põhitõdedega, teevad läbi animafilmi loomise etapid ning kursuse lõpuks valmib lühifilm.