Hüppa põhisisu juurde

Tegelusnäitus “Raamatuuputus”

Juhendatud elamustuur klassidele: 3€/õpilane
Juhendamata näitusekülastus üksikkülastajale: tasuta
Toimumisaeg: septembris ja oktoobris 2021
Kestus: 1 tund
Info ja registreerimine: katrin@elk.ee; 617 7233

Lasteraamatutes on peidus palju põnevat, nii tuttavaid kui tundmatuid, nii realistlikke kui müstilisi lugusid. Kas sa oled vahel mõelnud, kust need lood on alguse saanud? Millised olid nende kõige esimesed kangelased?

Tegelusnäituse „Raamatuuputus. Seiklus läbi Põhjamaade lugude“ idee tuleb meile kaugelt Islandilt. See toob üle mere kohale iidsed Põhjamaade muistendid ja muinasjutud ning tänapäevased raamatulood. Lisaks põhjala kangelastele tutvustab näitus meie kodustest rahvajuttudest tuttavaid tegelasi. Tule ja tee nendega tutvust ning seikle koos raamatukangelastega meilt ja mujalt – põnevaid tegevusi ja põhjala jälgi leiad kogu majast. Vaata ainult, et sa raamatutesse ei upu!

Näituse avame Läänemere päeval, 26. augustil 2021.

Juhendatud elamustuure klassidele saab broneerida kuni 29. oktoobrini 2021. Juhendatud külastuse hind on 3 eurot lapse kohta. Näitus on avatud ka peredele ja kõikidele teistele raamatuhuvilistele 26. augustist – 30. oktoobrini 2021. Juhendamata üksikkülastus on põhjala huvilisele tasuta.

Näituse idee autor on Islandi kirjanik ja illustraator Kristin Ragna Gunnarsdottir. Eesti näituse pani kokku Eesti Lastekirjanduse Keskus. Kujundas ja illustreeris Kertu Sillaste, tekstiilid valmistas Tiia Mets. Näituse toimumist ja põhjala jälgede toomist Eestisse toetab Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis ja The Nordics programm ja Islandi Vabariigi Suursaatkond.